James Hetfield (Metallica) ma koszmary przed trasą: Jesteśmy starzy, nie damy rady

/ 3 czerwca, 2024
fot. Tim Saccenti


Wokalista Metalliki przyznał, że od pewnego czasu przed wyruszeniem w trasę śnią mu się koszmary.


Metallica niedawno koncertami w Monachium wznowiła trasę koncertową promującą wydany w 2023 roku album „72 Seasons”. Zespół jest w znakomitej formie, co pokazują nagrania, ale 60-letni James Hetfield przyznał, że czuje niepokój i przed koncertami śnią mu się koszmary.

W wywiadzie dla „The Metallica Report” Hetfield powiedział:

Zaczynam w siebie wątpić. Jesteśmy starzy, nie damy rady. Mam koszmary, że jestem jedyny, któremu zależy na tym co robimy. Gdzie się podziali inni? Przychodzę na koncert, a inni świrują albo na backstage’u jest 200 osób, a ja się zastanawiam: Gdzie są moje rzeczy? Gdzie setlista? Jakie kawałki gramy? Śni mi się też, że gryf gitary jest z gumy i ma tylko dwie struny, a kabel jest za krótki i nie mogę podejść do mikrofonu. Tego typu głupoty. Takie koszmary się zdarzają, ale nie panikuję. Muszę ćwiczyć. Lęki narastają, ale nie daję się im, trzeba wyrównać lęki za pomocą wiary. Gdy tylko wyjdę na scenę, będzie dobrze.

Przypomnijmy, że Metallica zagra między innymi w Warszawie, gdzie odbędą się oczywiście dwa koncerty – 5 oraz 7 lipca. Cała rozpiska wygląda następująco:

  • Helsinki – Finlandia – 7 i 9 czerwca – Olympic Stadium
  • Kopenhaga – Dania – 14 i 16 czerwca – Parken Stadium
  • Warszawa – Polska – 5 i 7 lipca – PGE Narodowy
  • Madryt – Hiszpania – 12 i 14 lipca – Estadio Cívitas Metropolitano

METALLICA WYDANIE SPECJALNE – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także