James Hetfield (Metallica) uczcił pamięć Ennio Morricone

/ 7 lipca, 2020

6 lipca zmarł kompozytor filmowy Ennio Morricone. Miał na swoim koncie ponad 500 ścieżek dźwiękowych przygotowanych na potrzeby filmów – za wiele z nich otrzymał najwyższe wyróżnienia. Jednym z najbardziej znanych filmów z jego muzyką jest western „Dobry, zły i brzydki”. Motyw z tego filmu Metallica do dziś wykorzystuje jako intro na swoich koncertach.

James Hetfield napisał:

Kiedy w 1983 roku po raz pierwszy wykorzystaliśmy „The Ecstasy Of Gold” jako intro, była to magia. Nasza krew zaczęła krążyć szybciej, serca biły mocniej, od tej pory stało się to naszym rytuałem przed wejściem na scenę. Tysiące razy śpiewałem tę melodię, żeby rozgrzać gardło przed koncertem. Dziękuję Ennio, za to, że dawałeś nam energię, byłeś częścią naszej inspiracji i zacieśniania się więzi między zespołem, ekipą, a fanami. Zawsze będę o tobie myślał, jako o części rodziny Metalliki.

RIP Maestro Morricone.

%%REKLAMA%%

Oprócz tego, że Metallica wykorzystuje utwór „The Ecstasy Of Gold” jako intro, sama go wykonała na składankę „We All Love Ennio Morricone” z 2007 roku, na której artyści tacy jak Celine Dion, Bruce Springsteen czy Roger Waters wykonywali utwory tego kompozytora.


REKLAMA

Do sprzedaży trafił lipcowy numer „Teraz Rocka”, a w nim znajdziecie materiały o takich wykonawcach, jak Kazik, Morrissey, Within Temptation, Kansas, Trivium, Powerwolf, Bush, Mushroomhead, Edyta Bartosiewicz, Kasia Lins i wielu innych.

Numer dostępny jest w kioskach, a także w sprzedaży internetowej.

[LIPCOWY „TERAZ ROCK” – KUP TERAZ]

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także