James Hetfield (Metallica) wierzy, że siła wyższa uratowała jego życie

/ 18 stycznia, 2017

James Hetfield udzielił wywiadu francuskiemu portalowi „Clique”. Wokalista, co dla niego nietypowe, odsłonił się i wypowiedział w kwestii wiary.

Metallica. Bilety na koncert w Tauron Arenie

Zapytany o wiarę w Boga powiedział:

Wierzę w siłę wyższą. Nie wiem czy to on, ona czy ono… Nieważne… Widzę to wszędzie. Jest dla mnie wszystkim. Jeśli zechcę to widzieć, czuję się lepiej. Wierzę, że siła wyższa uratowała moje życie. Czasami myślę sobie: „To mój ojciec przyszedł mi z pomocą”, albo matka, albo ktoś inny, albo Cliff [Burton]. To wszystko i tak stanowi jedność. Często to przemawia przez moją żonę. Mówi: „Co robisz? Nie rób tego”. Kiedyś mnie to wściekało. „Nie mów, co mam robić”. Ale rozumiem, że to coś chce mi pomóc.

James przyznał w tym wywiadzie, że grupa popełniła błąd, każąc czekać fanom na nowy album aż osiem lat.

Kiedy widzę ludzi słuchających naszej muzyki, zastanawiam się, dlaczego czekaliśmy tak długo.

Artysta powiedział też, że nie jest fanem tego, czego słuchają jego dzieci i jego żona. Denerwują go puste teksty współczesnych piosenek, ale przyznał jednocześnie, że pokłada wielką nadzieję w przyszłe pokolenie muzyków, którzy, według niego, są bardzo kreatywni.

Całego wywiadu możecie wysłuchać poniżej.

Coś wyjątkowego na Grammy

Metallica rozpoczęła koncertową promocję wydanego w zeszłym roku albumu „Hardwired… To Self-Destruct”. Obecnie muzycy grają w Azji. W Szanghaju cenzura zabroniła zespołowi zagrać kilku najsłynniejszych utworów w tym „One”, „Master Of Puppets” i „Creeping Death”„One” i „Creeping Death” zostały zagrane kilka dni później w Pekinie. W wykonaniu „One” Metallicę wspomógł chiński pianista Lang Lang.

12 lutego 2017 roku Metallica wystąpi na tegorocznym rozdaniu nagród Grammy. Muzycy zapowiadają, że przygotują z tej okazji coś wyjątkowego. Mają szansę wrócić z ceremonii z nagrodą za najlepszą piosenkę rockową, bo w tej kategorii nominację otrzymał utwór „Hardwired”.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także