James Hetfield (Metallica) żegna Marshę Zazulę: Była dla mnie jak matka

/ 12 stycznia, 2021

Kilka dni temu zmarła Marsha Zazula, współzałożycielka wytwórni płytowej Megaforce Records. Hołd oddał jej wokalista Metalliki – James Hetfield.


Marsha Zazula wraz ze swoim mężem Jonnym dali szansę na zaistnienie wielu młodym metalowym wykonawcom. Wśród nich znajduje się Metallica.

Nie powinny zatem dziwić słowa, które po śmierci Marschy Zazuli napisał w mediach społecznościowych James Hetfield. W oświadczeniu wokalisty Metalliki przeczytać możemy:

Marsha Z jest Matroną Metalu ze Wschodniego Wybrzeża. Była dla nas jak matka, w momencie, gdy ja nie miałem swojej. Poświęciła się, aby Metallika mogła się rozwinąć. Dziękuję, Marsha. Przesyłam miłość i pozytywną energię do rodziny Zazulów.

W 1983 roku Marsha Zazula wraz ze swoim mężem Jonnym Zazulą założyli wytwórnię płytową Megaforce Records. To w jej barwach ukazał się debiutancki album Metalliki, „Kill ‘Em All” oraz pierwsze wydanie kolejnej płyty, „Ride The Lightning”. Później Megaforce wydawał płyty takich zespołów, jak Anthrax, Testament, Overkill, Ace Frehley, Ministry, King’s X, Stormtroopers Of Death i Raven, znacząco przyczyniając się do ukształtowania całej sceny thrash metalu.

WYDANIE SPECJALNE METALLICA + BLACK SABBATH

KOMENTARZE

Przeczytaj także