Jan Borysewicz w teledysku z Peją

/ 14 maja, 2017

Poznański raper Peja (Ryszard Andrzejewski) 7 kwietnia 2017 roku wydał razem ze Slums Attack album „Remisja”, który już dotarł na szczyt notowania OLiS. Jednym z jego gości jest gitarzysta Lady Pank, Jan Borysewicz.

Linkin Park śpiewa o jedzeniu

Jana Borysewicza możemy obejrzeć i posłuchać w teledysku do utworu „1976”, promującym album „Remisja”. Zdjęcia do klipu nakręcono w Sopocie.

Peja i Slums Attack: „1976”

Peja już wcześniej współpracował z artystami z kręgu rocka. Należy wspomnieć między innymi o jego współpracy z Glacą. W 2003 roku raper wystąpił w utworze „Jeden taki dzień”, pochodzącym z płyty „RevoltaSweet Noise. Później Glaca i Magic ze Sweet Noise występowali w jego utworach, między innymi na płycie „Najlepszą obroną jest atak” z 2005 roku. Peja wystąpił także w utworze „Sam przeciwko wszystkim” z płyty „Sweet Noise” zespołu My Riot.

Peja w swoich tekstach często też nawiązuje do postaci ze świata rocka. W utworze „S.A. (Steven Adler)”, opowiadając o walkach z uzależnieniem, przytacza postać pierwszego perkusisty Guns N’ Roses, wyrzuconego ze składu za nadmierne używanie narkotyków. W refrenie rapuje słowa: „Chciałbyś móc uciec w sen zamiast spojrzeć dniu w oczy/ Nie chcesz pomocy i tak dialog się toczy/ Rzucić to wszystko samemu nie ma opcji/ Bo te bębny nawet dla Stevena są za mocne/ Poczucie krzywdy i winy żal po stracie i przeszłość/ Nazywasz się Steven Adler, a twoje życie to piekło/ Twoja kapela od dawna bez ciebie w trasie, wiedz jedno/ W pojedynkę jak Steven nie dasz rady tym bębnom”. W utworze gościnnie zaśpiewał wokalista metalowego zespołu Nerkomer, Hellfield.

Peja feat. Hellfield: „S.A. (Steven Adler)”

Jan Borysewicz tymczasem razem z Lady Pank zakończył świętowanie 35-lecia działalności zespołu, akustyczną trasą koncertową, która objęła 11 koncertów w całym kraju. Zespół rozpoczyna letni sezon koncertowy, w ramach którego będziemy go mogli zobaczyć już 19 maja 2017 roku na Stadionie Syrenki w ramach Juwenaliów Politechniki Warszawskiej, gdzie Lady Pank wystąpi razem z Happysad, T. Love, Rasmentalism i Candyflip. Gwiazdą następnego dnia będzie natomiast Kult, a przed nim wystąpią Tede, Bracia Figo Fagot, Tabu i Animal Bar. Wstęp na imprezę jest darmowy.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także