Jane's Addiction przygotowuje wyjątkowe wydawnictwo

/ 12 czerwca, 2017

W 2016 roku Jane’s Addiction wykonywał na koncertach w całości swój najsłynniejszy album, „Ritual de lo Habitual” z 1990 roku. Teraz do sklepów trafi wydawnictwo CD/DVD, które dokumentuje jeden z takich koncertów.

Airbourne ponownie w Polsce

Na płytę „Ritual de lo Habitual: Alive at 25” trafi koncert zarejestrowany 23 września 2016 roku w Irvine Meadows w Kalifornii. Wokalista Perry Farrell o słynnej płycie, która rozeszła się w USA w nakładzie przekraczającym 2 miliony egzemplarzy, a także o organizowanym przez niego festiwalu muzyki alternatywnej Lollapalooza, powiedział:

Oba przedsięwzięcia były naszymi wielkimi osiągnięciami i pomogły zmienić bieg historii muzyki. Chcieliśmy na tę trasę przygotować specjalny show, żeby fani mogli świętować z nami.

Podczas koncertu zespół, oprócz materiału z „Ritual de lo Habitual” zagrał także kilka innych utworów ze swojej kariery, a gościnnie dołączył do niego Taylor Hawkins z Foo Fighters.

Poniżej możecie obejrzeć trailer wydawnictwa oraz zobaczyć jego okładkę.

Jane’s Addiction to jeden z najbardziej przełomowych zespołów kalifornijskiego rocka lat 90. Najsłynniejszy skład zespołu stanowili wokalista Perry Farrell, gitarzysta Dave Navarro, basista Eric Avery oraz perkusista Stephen Perkins. Zespół zadebiutował koncertową płytą „Jane’s Addiction” w 1987 roku, a potem wydał dwa wielce wpływowe albumy studyjne „Nothing’s Shocking” (1988) i „Ritual de lo Habitual” (1990). W połowie lat 90. grupa się rozpadła, Perry Farrell i Stephen Perkins stworzyli Porno For Pyros, a Dave Navarro po odrzuceniu propozycji dołączenia do Guns N’ Roses, zasilił na krótko szeregi Red Hot Chili Peppers.

W 2003 roku Jane’s Addiction powróciło albumem „Strays”, a ostatni studyjny album grupy pochodzi z 2011 roku i nosi tytuł „The Great Escape Artist”.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także