Jason Newsted wspomina mordercze koncerty z Metallicą

/ 2 kwietnia, 2020

Jason Newsted przez wiele lat był basistą Metalliki i do dziś przyznaje, że był to najbardziej intensywny okres jego życia. Szczególnie pod względem fizycznym. W wywiadzie dla „Palm Beach Florida Weekly” Newsted wspomina, jak wielkim wysiłkiem fizycznym były koncerty Metalliki:

Przez 27 lat utrzymałem dokładnie taką samą wagę. Mogliśmy się zważyć przed koncertem i po i zawsze było dokładnie tak samo: w trakcie koncertu zrzucaliśmy półtora kilograma, czasem więcej. Ocenialiśmy koncerty po tym, ile koszulek zużyliśmy. Można było je wyżymać i napełnić całą butelkę. Cztery koszulki to całkiem niezły koncert. Każdy miał swój sposób, żeby utrzymać formę. Ja przez lata zabierałem na trasy rower.

Aktualnie Jason Newsted prowadzi znacznie spokojniejszy tryb życia. Teraz pracuje z zespołem Chophouse Band.

%%REKLAMA%%


REKLAMA

1 kwietnia do sprzedaży trafił nowy „Teraz Rock”. W numerze piszemy między innymi o: Me And That ManLao Che, NightwishKissArturze RojkuYesMarillion i wielu innych.

Pismo dostępne jest również w naszym sklepie internetowym – pamiętaj, zamówienie pisma w sieci to obecnie najbezpieczniejsza i jednocześnie najwygodniejsza forma zakupu!

[KUP TERAZ]

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także