Jeden z najsłynniejszych festiwali po 24 latach kończy działalność

/ 16 listopada, 2017

Warped Tour to objazdowy festiwal organizowany od 1995 roku w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Meksyku, okazjonalnie także w innych częściach świata. Przez lata działalności festiwal wypromował wiele gwiazd rock alternatywnego i punk rocka.

Kolejna gwiazda Open'er ogłoszona

Organizatorzy Warped Tour przyznali w rozmowie z „Billboard”, że decyzja zakończenia festiwalu podyktowana była spadkiem popularności.

Wiodło nam się nieźle, ale w zeszłym roku zanotowaliśmy sporą wtopę. Chodzi o najmłodszych widzów. Rozmawiałem z ludźmi po zakończeniu trasy i zespoły nie narzekały na sprzedaż gadżetów, pod sceną szaleli fani. Ale zabrakło zwykłych festiwalowiczów, którzy zaczynają swoją przygodę z festiwalami. Koncerty były świetne, sponsorzy zadowoleni, ale frekwencja spadła.

Ogłoszono już daty przyszłorocznej edycji Warped Tour, która potrwa od 21 czerwca do 5 sierpnia 2018 roku, ale organizatorzy zapowiadają, że będzie ona ostatnią w historii.

Od 1995 roku na festiwalu Warped, który był konkurencją dla takich objazdowych festiwali jak Lollapalooza i Ozzfest, wystąpiły setki zespołów, w tym Paramore, Social Distortion, Bad Religion, Rancid, The Offspring, Blink-182, Sum 41, Jimmy Eat World, Fall Out Boy, My Chemical Romance, Avenged Sevenfold, The Black Eyed Peas i Green Day.

Pomysłodawcą Warped Tour jest Kevin Lyman, który wcześniej pracował przy produkcji Lollapaloozy. Koncerty w ramach Warped odbywają się głównie na parkingach w większych i mniejszych miastach całej ameryki. Od 1996 roku sponsorem trasy jest Vans. W niektórych latach koncerty wychodziły poza kontynent północnoamerykański, w 1998 roku Warped Tour po raz pierwszy dotarł do Australii, Europy i Japonii, gdzie potem powracał jeszcze wielokrotnie.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także