Neil Young udostępni całe swoje archiwum w sieci

/ 16 listopada, 2017

Za kilkanaście dni swoją premierę będzie miał nowy album Neila Younga. Z tej okazji, kanadyjski rockman udostępni całkowicie za darmo całe swoje muzyczne archiwum w internecie.

Marilyn Manson ponownie w Polsce

Ruszyć ma ono 1 grudnia pod adresem www.neilyoungarchives.com i będzie zawierało nie tylko wszystkie kompozycje Younga, ale także wiele, innych cennych informacji na temat jego albumów, pojawią się również zdjęcia, materiały prasowe czy filmy wideo. 

W zapowiedzi na swoim koncie na Facebooku Neil Young napisał:

1 grudnia będzie dla mnie ważnym dniem. „The Visitor” przybędzie do twojego miasta. Ja z kolei przybędę do swojego. Będziesz mógł posłuchać i mnie zobaczyć. Moje archiwum stanie się otwarte tego samego dnia, będzie to miejsce, w którym możesz mnie odwiedzić, doświadczyć każdego utworu, którą kiedykolwiek wydałem, w najwyższej jakości, na którą pozwoli twój sprzęt. Tak sobie to wyobrażam. Na początku wszystko będzie darmowe.  

Wspomniane archiwum ma korzystać z technologii streamingu najwyższej jakości, którą  oferuje OraStream. 

Tak jak już Neil Young wspomniał, 1 grudnia ukaże się jego nowy studyjny album, nagrany wraz z zespołem Promise Of The Real. Znajdzie się na nim 10 utworów, oto tracklista:

  1. Already Great
  2. Fly By Night Deal
  3. Almost Always
  4. Stand Tall
  5. Change of Heart
  6. Carnival
  7. Diggin’ a Hole
  8. Children of Destiny
  9. When Bad Got Good
  10. Forever

Promise Of The Real to zespół, w którego skład wchodzą Lukas Nelson (śpiew, gitara), Anthony Logerfo (perkusja), Corey McCormick (bas) i Tato Melgar (instrumenty perkusyjne). W 2015 roku grupa nagrała z Neilem Youngiem album „The Monsanto Years”, poza tym ma na koncie cztery własne albumy studyjne. Najnowszy z nich ukazał się w kwietniu tego roku pod tytułem „Lukas Nelson & Promise of the Real”.

Całość zapowiada utwór „Children Of Destiny”:

Neil Young wydał w tym roku również album „Hitchhiker” z utworami, które zostały zarejestrowane w 1976 roku, jednak nie wydane w takiej formie aż do teraz. Część z nich trafiła natomiast już wcześniej na inne płyty artysty, w tym „Rust Never Sleeps” i „Le Noise”.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także