Jerry Cantrell (Alice in Chains) już za kilka dni zagra w Polsce. Poznaliśmy support!

/ 20 czerwca, 2022

Wiemy, kto pojawi się na koncercie Jerry’ego Cantrella – ten już 28 czerwca – jako support.


Już 28 czerwca, w ramach trasy koncertowej promującej nowy solowy album „Brighten”, w Warszawie wystąpi Jerry Cantrell. Członek legendarnego Alice in Chains pojawi się w klubie Proxima. Właśnie dowiedzieliśmy się, kto wystąpi przed nim jako support.

Przed gwiazdą wieczoru zagra Electric Enemy. Ten londyński zespół serwuje melodyjną, energetyczną dawkę solidnych gitarowych riffów, napędzanych potężną perkusją i dynamicznym wokalem. Brzmienie grupy często porównywane jest do dokonań takich formacji jak Queens Of The Stone Age, Muse i The Killers, ale naznaczone jest też kunsztem charakterystycznym dla Electric Enemy. Na trasie z Cantrellem zespół reprezentować będzie wokalista Jim, który przedstawi akustyczne wcielenie grupy.

Jerry Cantrell to nie tylko genialny gitarzysta, którego riffy rozpoznawalne są od pierwszych dźwięków, ale i świetny wokalista oraz przede wszystkim doskonały kompozytor, autor kultowych utworów, które na stałe zapisały się w historii muzyki rockowej. Kompozycje te obejmują zarówno solowy dorobek artysty, jak i piosenki, które powstały w barwach  legendarnej formacji Alice In Chains. Jest autorem dwóch klasycznych solowych albumów: „Boggy Depot” (1998) oraz „Degradation Trip Volumes 1 & 2” (2002). Cantrell gościł także na płytach takich twórców jak m.in. Metallica, Ozzy Osbourne, Glenn Danzig czy Deftones. Jego muzykę można usłyszeć w filmach zdobywcy Oscara – Camerona Crowe’a czy też Judda Apatowa, a także w takich hitach jak „John Wick 2” czy „Spider-Man”.

W trakcie swojej kariery otrzymał jedenaście nominacji do nagrody Grammy, a jego utwory okupowały czołowe miejsca na radiowych listach przebojów, ma na koncie ponad 30 milionów sprzedanych płyt, a w 2020 roku, jako członek Alice In Chains uhonorowany został nagrodą  Museum of Pop Culture Founders Award. Guitar World zaliczył także Cantrella do grona „100 najlepszych gitarzystów wszech czasów”. Artysta otrzymał też nagrodę Stevie Ray Vaughan Award od MusiCares i przez lata wspierał wiele organizacji charytatywnych.

KOMENTARZE

Przeczytaj także