Jerry Cantrell i Krist Novoselic na scenie z muzykami The Doors [WIDEO]

/ 29 grudnia, 2017

Museum of Pop Culture, znajdujące się w Seattle w Stanach Zjednoczonych, od jedenastu lat na specjalnej gali honoruje wykonawców, którzy zmienili oblicze muzyki. W tym roku tego zaszczytu dostąpił zespół The Doors. Na scenie pojawili się znani goście, a także żyjący muzycy tej legendarnej formacji. 

Zmarł twórca programu MTV Unplugeed

W kompozycji „Love Her Medly”, pochodzącej z albumu „L.A. Woman” (1971), na gitarze zagrał Robby Krieger, oryginalny członek zespołu, a całość zaśpiewał natomiast Jerry Cantrell z Alice in Chains. 

Z kolei Krist Novoselic zagrał gościnnie na akordeonie w jednym z najbardziej znanych utworów w historii grupy, czyli „Light My Fire”, który znalazł się na debiutanckiej płycie z 1967 roku, wraz z dwoma żyjącymi muzykami The Doors – wspomnianym Kriegerem oraz perkusistą Johnem Densmore'm.

Legendarny koncert Doorsów w końcu na DVD!

23 lutego przyszłego roku ukaże się ostatni sfilmowany, a także czwarty od końca występ z wokalistą Jimem Morrisonem w składzie. Wspomniany koncert formacji The Doors miał miejsce podczas legendarnego festiwalu Isle of Wight w 1970 roku. Jego zapis nigdy w całości nie był oficjalnie dostępny. 

Całość została odpowiednio odświeżona, dzięki użyciu najnowszych technologii do korekty obrazu, a dźwięk z kolei został zmiksowany na nowo z oryginalnych taśm przez Bruce'a Botnicka, długoletniego współpracownika zespołu The Doors

Grupa wystąpiła na festiwalu Isle of Wight 30 sierpnia 1970 o godzinie 2 w nocy. Dała godzinny koncert, składający się z zaledwie z 7 utworów przed ponad 600-tysięczną publicznością. 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także