Mike Patton dołączył do Dillinger Escape Plan na koncercie [WIDEO]

/ 29 grudnia, 2017

Dillinger Escape Plan żegna się ze sceną trzema koncertami w Nowym Jorku. Podczas pierwszego z nich, na scenie wystąpił Mike Patton.

Bono (U2): Dzisiejsza muzyka jest dziewczęca

Grupa wykonała z wokalistą Faith No More materiał z płyty EP „Irony Is a Dead Scene” oraz przeróbkę utworu „MalpracticeFaith No More.

Wydana w 2002 roku płyta EP „Irony Is a Dead Scene” okazała się przełomowa dla Dillinger Escape Plan. Po odejściu pierwszego wokalisty, Dimitriego Minakakisa, z grupą współpracę nawiązał sam Mike Patton. Jego udział ograniczył się do zaśpiewania na wspomnianej płycie EP, lecz swoją osobą nadał rozwijającej się grupie rozgłos, która potem już z Gregiem Puciato na wokalu nagrała tak przełomowe i cieszące się uznaniem albumy „Miss Machine” i „Ire Works”.

Poniżej możecie obejrzeć wszystkie utwory z koncertu wykonane z Mike’em Pattonem.

Hollywood Squares

When Good Dogs Do Bad Things

Pig Latin

Come to Daddy

Malpractice

Dillinger Escape Plan po 20 latach działalności postanowił zakończyć karierę wraz z końcem 2017 roku. Tak swoją decyzję tłumaczył gitarzysta Ben Weinman w rozmowie dla „Teraz Rocka”:

To była trudna decyzja, ale chodzi o możliwość sprawowania kontroli. Wszystko musi się kiedyś skończyć. Zastanawiałem się nad tym, co będę robił za pięć lat. Jestem coraz starszy i nie chcę cały czas robić tego samego. To staje się przewidywalne. Chciałem zamknąć ten rozdział, kiedy wciąż będę na tyle młody, żeby mieć energię i czerpać radość z pewnych rzeczy, wkładać w nie serce. Od dwudziestu lat wkładam serce w Dillingera. Wciąż, moim zdaniem, jesteśmy u szczytu naszych możliwości. Nasze koncerty są świetne. Jesteśmy popularni. Nowy album jest dobry. To trochę straszne, ale to mądra decyzja. Nie chcę iść na kompromisy, a w końcu musielibyśmy pójść na kompromis, jeśli chcielibyśmy prowadzić także życie prywatne. Kiedy przybywa lat, takie występy i takie trasy stają się niemożliwe. Trzeba podjąć decyzję, albo życie zdecyduje za ciebie. My postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce.

Grupa w tym roku dwukrotnie koncertowała w Polsce. W lutym zagrała w warszawskiej Stodole. Dzień później, w drodze do Krakowa, autokar zespołu uległ poważnemu wypadkowi i resztę trasy trzeba było odwołać. Dillinger powrócił do Europy latem i w sierpniu zagrał koncert w Krakowie.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także