Jerzy Owsiak na Pol'and'Rock: Możecie mnie zarąbać, ale nie zamknięcie mi mordy!

/ 5 sierpnia, 2019

Zakończyła się 25. edycja Pol’and’Rock Festival (dawniej Przystanek Woodstock). Na zakończenie organizator imprezy, Jerzy Owsiak, wygłosił tradycyjne przemówienie. Posypały się ostre słowa pod adresem polityków.

Jak podaje „Gazeta Lubuska” Owsiak miał między innymi powiedzieć:

Wracamy do rzeczywistości. A ta rzeczywistość rozszarpuje, nie dba, nie ma śmiałości, jest bolesna. To może coś k***a zmienimy? Po raz drugi to powiem. I od***rdolcie się w sądach, bo to jest utwór muzyczny. Żeby nie rządziło, kłamstwo, pogarda i szczucie Polaków jednych na drugich, to może ku***a coś zmienimy? Bądźcie moimi obrońcami w sądzie w Słubicach.

Możecie mnie zarąbać, ale nie zamknięcie mi mordy! To wy trwonicie moje pieniądze. Zabieracie Westerplatte. K***a, po co?! Od***dolcie się od Westerplatte! Wsadzicie mnie za to do pierdla? To znajdę tam kumpli i rozsadzimy to od środka.

%%REKLAMA%%

Do tych słów Jurek Owsiak odniósł się potem na swoim Facebooku pisząc:

Jeśli kogoś uraziłem, jeśli zraniłem czyjeś uczucia – przepraszam. Mogę to jednak wytłumaczyć jednym zdaniem – byliście wszyscy naszymi gośćmi. My, jako Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, zorganizowaliśmy ten Festiwal, otworzyliśmy drzwi tego naszego domu bardzo szeroko, a Wy dokonaliście wyboru – być tu, albo zostać u siebie. 750 000 ludzi wybrało to miejsce. Jeśli poczuliście się jak w domu, chylę czoła, bardzo dziękuję. Jako gospodarz powiem tak – nie nabałaganiliście, a wręcz przeciwnie. Wypełniliście ten dom fantastyczną energią. Feng shui powinno w swoich wszystkich znakach i symbolach wprowadzić pojęcie Pol’and’Rock Festival jako obowiązkowy sposób na uzyskanie równowagi psychicznej.

Tegoroczny Pol’and’Rock Festival odbył się w dniach 1-3 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą. Na imprezie zagrali między innymi: Crossfaith, Horskh, Lordi, Prophets Of Rage, Kult, Crystal Fighters, Sidney Polak, Dub Fx, Renata Przemyk, Perturbator, Cyrk Deriglasoff, Witek Muzyk Ulicy, Testament, Black Stone Cherry, Avatar, Skunk Anansie, Decapitated, Happysad, Acid Drinkers i Ziggy Marley.

rf | fot. Ralf Lotys (Sicherlich)

KOMENTARZE

Przeczytaj także