Jill Janus, wokalistka metalowego zespołu Huntress, nie żyje

/ 17 sierpnia, 2018

Jill Janus zmarła 14 sierpnia, jednak dopiero teraz informacja została oficjalnie przekazana. 43-letnia wokalistka popełniła samobójstwo. Od wielu lat zmagała się z chorobą psychiczną, o czym otwarcie mówiła w wywiadach – sama toczyła walkę o codzienne funkcjonowanie, a jednocześnie starała się pomagać osobom, które zmagały się z podobnymi problemami.

Poza osiągnięciami w świecie muzyki i zaangażowaniu w profilaktykę leczenia chorób psychicznych, Jill była piękną osobą zafascynowaną swoją rodziną, ratowaniem zwierząt i medycyną naturalną. Będzie nam jej brakowało bardziej

– możemy przeczytać we wpisie opublikowanym w serwisie Facebook.

Poniżej oświadczenie zespołu Huntress:

Grupa Huntress funkcjonuje na rynku od 2009 roku, a założona została w Kalifornii. W swojej twórczości łączyli heavy i thrash metal. Zespół opublikował w sumie trzy albumy studyjne: „Spell Eater” w 2012 roku, „Starbound Beast” rok później i w końcu „Static” – dwa ostatnie znalazły się nawet na liście najlepiej sprzedających się albumów Billboardu. Huntress od początku istnienia współpracował z wytwórnią Napalm Records.

Choć grupa funkcjonowała niespełna 10 lat, przeszła szereg zmian personalnych. Jedynymi muzykami, którzy byli w niej od samego początku to właśnie Jill Janus oraz gitarzysta Blake Meahl.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także