Joan Jett wspomina koncert z Nirvaną: Byłam przerażona

/ 2 stycznia, 2019

W 2014 roku Nirvana reaktywowała się z okazji wprowadzenia do Rock And Roll Hall Of Fame. Perkusista Dave Grohl, basista Krist Novoselic i gitarzysta Pat Smear wykonali kilka utworów grupy z udziałem gości. Joan Jett przypadło zaśpiewanie „Smells Like Teen Spirit”.

Nirvana pozwała słynną firmę odzieżową

Joan Jett przyznała w wywiadzie dla radia 93.3 WMMR, że była przerażona przed występem:

Gdy dostałam telefon z propozycją byłam przerażona, a to dlatego, że wiedziałam, że muszę się zgodzić. Jaki fan rocka mógłby odmówić? Jaki fan Nirvany? Nie mogłam powiedzieć „nie”.

Był to wielki zaszczyt. Nie chciałam nad tym dużo rozmyślać, więc zabrałam się do roboty. Na szczęście mieliśmy okazję przećwiczyć piosenkę przed koncertem. Podczas występu byłam dziwnie spokojna. Trochę się niepokoiłam, ale na szczęście nie byłam sparaliżowana ze strachu.

Pamiętam, że odwróciłam się i ujrzałam jak Dave gra wymachując włosami. Pomyślałam sobie: „Granie tych kawałków musi być naprawdę fajne”.

Występ Nirvany z Rock And Roll Hall Of Fame możecie obejrzeć poniżej.

Na początku października 2018 na festiwalu Cal Jam po koncercie Foo Fighters doszło do kolejnej reaktywacji, tym razem z gościnnym udziałem Johna McCauleya i Joan Jett. Muzycy wykonali sześć utworów Nirvany, trzy z nich zaśpiewała Joan. Czy jest szansa na więcej takich występów?

W wywiadzie dla „Kerrang!” Dave Grohl mówi:

Po koncercie na Hall Of Fame rozważałem ten pomysł [koncertowania]. Gdyby nadarzyła się taka okazja, znowu moglibyśmy to zrobić. Ale to bardzo delikatna sprawa. Nie można tego traktować jak zwykłego koncertu. To bardzo skomplikowane i bardzo wyjątkowe. Najlepiej, gdy dzieje się to naturalnie.

Krist Novoselic powiedział natomiast, że cieszył się, mogąc znowu grać te piosenki z tymi osobami. Zastrzegł jednak, że koncerty Nirvany „nie przerodzą się w cyrk” i nie będą odbywały się regularnie.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także