Joaquin Phoenix jako Joker. Pierwsze zdjęcie trafiło do sieci

/ 17 września, 2018

Trwają prace nad filmem „Jokerem”, w którym w główną rolę wcieli się – ku zaskoczeniu i radości wielu – Joaquin Phoenix, niedawno potwierdzono również udział Roberta De Niro. Reżyserem obrazu jest Todd Philips, a jednym z producentów sam Martin Scorsese.

W sieci pojawiło się właśnie zdjęcie grającego główną rolę Phoenixa pochodzące z planu produkcji:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Arthur.

Post udostępniony przez Todd Phillips (@toddphillips1)

Premiera „Jokera” planowana  jest na przyszły rok – nie wiadomo na razie, kiedy dokładnie produkcja trafi do kin. Zdaniem dobrze poinformowanego „The Hollywood Reporter” film ma być utrzymany w klimacie kryminału, natomiast całość ma być bardziej „wyrafinowana”. Produkcja oparta będzie oczywiście o uniwersum DC Comics.

Bez Baldwina

Tylko przez jeden dzień Alec Baldwin był w obsadzie filmu „Joker”. Najpierw wygrał casting na Thomasa, filmowego ojca Bruce’a Wayne’a, a niedługo później poinformował, że z roli jednak zrezygnuje. Wszystko z powodu opisu postaci, w którą miał się wcielić:

Thomas będzie tandetnym i opalonym biznesmenem, kimś w rodzaju Donalda Trumpa z lat 80.

Zdaniem „The Hollywood Reporter” to był właśnie jeden z powodów rezygnacji aktora z roli w filmie Todda PhillipsaBaldwin wspominał w jednym z wywiadów, że pojawiły się również problemy z pogodzeniem terminów zdjęć z innymi planowanymi obowiązkami.

W serwisie Twitter pojawił się wpis aktora, w którym potwierdził, że nie będzie uczestniczył w pracach na „Jokerem” i nawiązał do sprawy Donalda Trumpa:

Warto wspomnieć, że Baldwin jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych przeciwników polityki obecnego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Aktor zasłynął parodiowaniem Donalda Trumpa w programie „Saturday Night Live”.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także