Olivia Newton-John po raz trzeci walczy z nowotworem

/ 12 września, 2018

Olivia Newton-John opowiedziała w australijskim programie „Sunday Night” o swojej walce z nowotworem piersi. Pierwszy raz chorobę zdiagnozowano u niej w 1992 roku. Artystka ją pokonała, ale ponownie musiała się z nią zmierzyć w 2012 roku.

Aktualnie zmaga się z chorobą po raz trzeci. Tym razem nowotwór jest w czwartym stadium i dokonał przerzutów do podstawy kręgosłupa, jednak 69-letnia aktorka i piosenkarka jest pełna optymizmu.

W rozmowie z „Sunday Night” powiedziała, że walczy z chorobą za pomocą nowoczesnej medycyny i środków naturalnych, w tym oleju z konopi:

W Kalifornii wolno hodować określoną liczbę roślin do własnych celów leczniczych. Mój mąż przygotowuje więc mikstury. Pomagają uśmierzyć ból. Marzę o tym, żeby w Australii takie metody były dostępne dla wszystkich cierpiących na raka i zmagających się z bólem.

Wierzę, że uda mi się pokonać raka. Staram się nie poddawać strachowi. Skłamałabym, gdybym powiedziała, że nigdy się nie bałam. Bywały takie momenty, jestem człowiekiem.

Urodzona w 1948 roku Olivia Newton-John karierę rozpoczęła na początku lat 60., chociaż okres największych sukcesów przypadł na kolejną dekadę. W 1971 roku zadebiutowała albumem „If Not For You”, który przyniósł jej pierwszy przebój numer jeden – „Banks Of The Ohio”. W latach 70. wydała jeszcze wiele przebojowych singli i albumów, w tym „I Honestly Love You” i „Have You Never Been Mellow”.

Ogromną sławę przyniosła jej rola w filmie „Grease” z 1978 roku, gdzie wystąpiła u boku Johna Travolty. Za swoją rolę została nominowana do Złotych Globów, a ścieżka dźwiękowa z tego filmu dotarła na szczyty list przebojów w wielu krajach, a w samym USA rozeszła się w nakładzie przekraczającym 8 milionów egzemplarzy.

Ostatnie płytowe wydawnictwo Olivii Newton-John pochodzi z 2016 roku i jest to świąteczny album „Friends for Christmas”.

Poniżej przypominamy jeden z jej największych przebojów, pochodzący z filmu „Grease”.

rf | fot. Eva Rinaldi

KOMENTARZE

Przeczytaj także