„Narodziny gwiazdy”. Soundtrack z filmu trafi na CD

/ 12 września, 2018

Już od 5 października do sklepów trafi wyjątkowa ścieżka dźwiękowa z filmu „Narodziny gwiazdy”. Na wydawnictwie znajdzie się 19 różnorodnych stylistycznie utworów oraz 15 dialogów pochodzących z produkcji. Wszystkie są śpiewane przez Lady Gagę i Bradleya Coopera – solo lub w duecie.

Lady Gaga i Bradley Cooper śpiewają w zapowiedzi filmu „Narodziny gwiazdy”

Na festiwalach filmowych w Wenecji oraz Toronto odbyły się pierwsze światowe pokazy filmu „Narodziny gwiazdy”. Obraz z zbiera świetne recenzje. W portalu Rotten Tomatoes tytuł może poszczycić się wynikiem 95% pozytywnych opinii krytyków. „Narodziny gwiazdy” pojawią się w polskich kinach 30 listopada.

Lady Gaga powalczy o Oscara

Film Bradleya Coopera „Narodziny gwiazdy” na pewno powalczy o większość filmowych nagród. Ujmująca, uniwersalna historia, a także świetne aktorstwo – samego reżysera, ale również towarzyszącej mu Lady Gagi. A może przede wszystkim jej. 

Wszyscy są zgodni bowiem, że największą wygraną filmu „Narodziny gwiazdy” jest Lady Gaga, która – zdaniem niektórych specjalistów – powinna skupić się od teraz na filmie, a nie wokalnych popisach. Stephanie Zacharek z magazynu „Time” napisała:

Zaskoczeniem jest, jak charyzmatyczną postacią może być Gaga, gdy zrezygnuje z ekstremalnego scenicznego make-upu, dziwacznych peruk i pomysłowych kostiumów.

Recenzentka napisała – w kontekście Gagi – że możemy mówić o „narodzinach filmowej gwiazdy”. Podobnych opinii można znaleźć znacznie więcej, a występowi piosenkarki poświęcane są całe obszerne akapity.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także