Joe Elliott (Def Leppard) nie lubi terminu heavy metal: To bardzo głupi termin

/ 11 maja, 2024
fot. Kevin Nixon


Czy Def Leppard gra heavy metal? Joe Elliott nie lubi tej łatki. Tłumaczy dlaczego.


Zespół Def Leppard na przestrzeni ponad 40 lat odniósł ogromny sukces i zainspirował wielu innych twórców na scenie rockowej i metalowe. Ale czy o zespole tym można powiedzieć, że gra heavy metal? Joe Elliott nie jest zwolennikiem tego terminu.

W wywiadzie dla „Rockonteurs With Gary Kemp And Guy Pratt” wokalista Def Leppard mówi:

Mam problem z terminem „heavy metal”, bo wszyscy poza światem rocka uważają, że jeśli grasz w zespole heavymetalowym to coś złego. Myślą, że jesteś jakimś przygłupem. AC/DC byli zespołem bluesowym. UFO i Thin Lizzy nie grali heavy metalu. Nawet Motorhead miał wpływy bluesowe. Queen nigdy nie byli zespołem heavymetalowym, choć mają parę heavymetalowych kawałków dzięki Brianowi Mayowi. My podobnie – gramy rock, heavy rock. Jeśli gramy heavy metal to The Rolling Stones też, bo mają dwie gitary, bas, bębny i wokalistę. To bardzo głupi termin. Wolę termin „rock”. Po co szufladkować? Nie możemy być po prostu zespołem rockowym albo popowym albo jedno i drugie?

Zespół Def Leppard gościł w Polsce w zeszłym roku wraz z Motley Crue. Grupa promowała swój najnowszy album zatytułowany „Diamond Star Halos” z 2022 roku.

KOMENTARZE

Przeczytaj także