Joe Satriani mówi, dlaczego nie chciał dołączyć do Deep Purple

/ 3 maja, 2022


Joe Satriani miał okazję dołączyć na stałe do Deep Purple. Dlaczego zrezygnował?


W latach 1993-94 Joe Satriani tymczasowo dołączył jako gitarzysta koncertowy do Deep Purple po nagłym odejściu ze składu Ritchiego Blackmore’a. Zespół chciał go zatrzymać w składzie, ale Joe odmówił. Dlaczego?

W wywiadzie dla „VintageRock.com” Satriani mówi:

Musiałem dokonać wyboru, kiedy Roger Glover zaproponował mi dołączenie do Deep Purple. Pomyślałem sobie wtedy, że jestem Joe z Long Island i nie należę do brytyjskiej arystokracji metalowych zespołów. Wiedziałem, że to nie jest moje miejsce. Byłem wielkim fanem Ritchiego Blackmore’a i uznałem, że nie będę w stanie temu oddać sprawiedliwości. Zawsze czułbym się winny, że muszę kopiować Ritchiego, a nie chciałem tego robić. Pamiętam, że Steve Vai kiedyś mi powiedział: „Jeśli możesz tego uniknąć, nigdy nie zastępuj nikogo sławnego, bo fani nigdy ci tego nie zapomną. Zawsze będziesz do niego porównywany”.

Satriani dzięki temu kontynuuje udaną solową karierę. W tym roku wydał album „The Elephants of Mars”.

Joe Satriani przekłada trasę koncertową. Koncert w Polsce później!

Joe Satriani poinformował o przełożeniu trasy koncertowej na 2023 rok ze względu na obowiązujące restrykcje COVID oraz brak jednolitych standardów dotyczących kwarantanny. Wystartuje ona na początku kwietnia i potrwa do czerwca. Satriani wystąpi w warszawskiej Stodole 11 kwietnia 2023 roku. Zakupione bilety zachowują ważność.

KOMENTARZE

Przeczytaj także