Joe Satriani: Nowa płyta i nowy skład G3

/ 19 września, 2017

Joe Satriani nie próżnuje. Artysta przygotował nową płytę studyjną, a także wyrusza w trasę koncertową z nowym składem G3, w którym tradycyjnie nie zabraknie wielkich nazwisk.

Winyle powracają do Biedronki

Nowy album Joe Satrianiego ukaże się 12 stycznia 2018 roku pod tytułem „What Happens Next”. Na albumie obok Satrianiego usłyszymy także Glenna Hughesa z Deep Purple i Black Country Communion oraz Chada Smitha z Red Hot Chili Peppers, który pracował z gitarzystą przy okazji projektu Chickenfoot. Producentem płyty został Mike Fraser znany z albumów AC/DC, a także z wielu poprzednich płyt Satrianiego.

Na albumie „What Happens Next” znajdą się następujące utwory:

 1. Energy
 2. Catbot
 3. Thunder High On The Mountain
 4. Cherry Blossoms
 5. Righteous
 6. Smooth Soul
 7. Headrush
 8. Looper
 9. What Happens Next
 10. Super Funky Badass
 11. Invisible
 12. Forever And Ever

A oto okładka płyty:

W styczniu wystartuje także amerykańska trasa G3, na której z Satrianim zagrają John Petrucci oraz Phil Collen. W ramach G3 gitarzysta od 1996 roku grał z takimi sławami, jak Steve Vai, Steve Lukather i Robert Fripp.

Joe Satriani przyznaje:

Mógłbym powiedzieć, że jestem zaskoczony żywotnością G3, ale nie jestem. Myślę, że urok polega na chemii, jaka wywiązuje się pomiędzy trzema topowymi gitarzystami dzielącymi scenę. Jest w tym zabawa, jest nieprzewidywalność i coś dzikiego, czyli wszystko to, czego oczekujemy po koncertach.

Natomiast już w październiku ukaże się film „Beyond The Supernova” w reżyserii syna artysty, ZZ Satrianiego, dokumentujący ostatnią trasę gitarzysty po Europie i Azji.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także