Joe Satriani udostępnia kolejny utwór z nowej płyty [AUDIO]

/ 2 listopada, 2017

Nowy album Joe Satrianiego ukaże się 12 stycznia 2018 roku pod tytułem „What Happens Next”. Na albumie obok Satrianiego usłyszymy także Glenna Hughesa z Deep Purple i Black Country Communion oraz Chada Smitha z Red Hot Chili Peppers, który pracował z gitarzystą przy okazji projektu Chickenfoot. Producentem płyty został Mike Fraser znany z albumów AC/DC, a także z wielu poprzednich płyt Satrianiego.

Ozzy Osbourne wystąpi w Polsce

Jakiś czas temu w sieci pojawił się utwór „Energy” – pierwsza zapowiedź wspomnianej płyty – natomiast teraz w sieci opublikowany został singiel „Thunder High On The Mountain”:

Na albumie „What Happens Next” znajdą się następujące utwory:

 1. Energy
 2. Catbot
 3. Thunder High On The Mountain
 4. Cherry Blossoms
 5. Righteous
 6. Smooth Soul
 7. Headrush
 8. Looper
 9. What Happens Next
 10. Super Funky Badass
 11. Invisible
 12. Forever And Ever

G3 w Polsce

19 marca 2018 roku na warszawskim Torwarze odbędzie się wyjątkowy koncert G3 w składzie Joe SatrianiJohn Petrucci (Dream Theater) oraz Uli Jon Roth (były gitarzysta zespołu Scorpions). Organizatorem koncertu jest agencja Go-Ahead. 

G3 to cykl koncertowy, którego pomysłodawcą jest gitarzysta i kompozytor Joe Satriani. Realizowany jest jako występ 3 gitarzystów, improwizujących oraz prezentujących swoje własne kompozycje podczas koncertu na żywo. Po trzech częściach, w której każdy z nich gra osobno, następuje ostatnia, kiedy wspólnie wszyscy wykonują standardy muzyki gitarowej. W ramach G3 gitarzysta od 1996 roku grał z takimi sławami, jak Steve Vai, Steve Lukather i Robert Fripp.

Joe Satriani przyznaje:

Mógłbym powiedzieć, że jestem zaskoczony żywotnością G3, ale nie jestem. Myślę, że urok polega na chemii, jaka wywiązuje się pomiędzy trzema topowymi gitarzystami dzielącymi scenę. Jest w tym zabawa, jest nieprzewidywalność i coś dzikiego, czyli wszystko to, czego oczekujemy po koncertach.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także