Leprous i Agent Fresco już wkrótce w Polsce

/ 2 listopada, 2017

21 listopada 2017 roku w warszawskim klubie Proxima wystąpią zespoły Leprous i Agent Fresco. Supportować ich będą Alithia oraz Astrosaur. Bilety dostępne w cenie 55 PLN.

Ozzy Osbourne wystąpi w Polsce

Najnowszy album Leprous ukazał się pod koniec sierpnia 2017 roku pod tytułem „Malina”. Grupa Leprous powstała w 2001 roku w Notodden i początkowo zasłynęła ze współpracy ze znanym z Emperor wokalistą Ihsahnem. Debiutancki album Leprous ukazał się dopiero w 2009 roku pod tytułem „Tall Poppy Syndrome”. Od tamtej pory grupa regularnie nagrywa nowe płyty i koncertuje, spotykając się z coraz większym zainteresowaniem, także w Polsce, gdzie ostatnio wystąpiła u boku Devina Townsenda. Muzyka zespołu przypadnie do gustu fanom wyrafinowanego rocka progresywnego z wyrazistymi melodiami i skłonnościami w kierunku muzyki alternatywnej. O najnowszym wydawnictwie tak mówi Einar Solberg:

Ten album jest idealnym przykładem tego, jak początkowy zamysł na płytę może się całkowicie różnić od efektu końcowego. Zaczęliśmy go pisać z takim samym planem, jaki mieliśmy podczas tworzenia „The Congregation”. Z czasem zrozumieliśmy, że szukamy bardziej żywego, organicznego i dynamicznego brzmienia. Jesteśmy z tego albumu szaleńczo dumni i nie możemy się doczekać, kiedy będziecie mogli go usłyszeć.

Leprous – „From The Flame”

Poprzedni album Leprous ukazał się w 2015 roku pod tytułem „The Congregation”.

Agent Fresco to natomiast zespół pochodzący z Islandii. Grupa w swojej twórczości miesza wpływy alternatywnego rocka, metalu, rytmicznych łamańców i pop. Zespół powstał w 2008 roku i od tamtej pory nagrał trzy albumy. Najnowszy ukazał się w 2015 roku pod tytułem „Destrier”.

Agent Fresco – „See Hell”

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także