U2. Szczegóły nowego albumu i premiera kolejnego utworu [AUDIO]

/ 1 listopada, 2017

1 grudnia 2017 roku ukaże się album U2 Songs Of Experience”. Dzisiaj grupa podzieliła się szczegółami następcy krążka „Songs Of Innocence”. Ponadto w sieci można znaleźć kolejny, premierowy utwór, który zapowiada całość.

Dave Grohl poprowadził talk-show

Poniżej możecie zapoznać się z kompozycją zatytułowaną „Get Out of Your Own Way”. Wcześniej grupa udostępniła dwa inne utwory z nadchodzącej płyty: „Blackout” i „You’re The Best Thing About Me”.

Na podstawowej wersji albumu „Songs Of Experience” znajdzie się 13 premierowych kompozycji, z kolei na edycji deluxe fani grupy otrzymają 4 dodatkowe utwory. Tak prezentuje się szczegółowa tracklista:

 1. Love Is All We Have Left
 2. Lights of Home
 3. You’re The Best Thing About Me
 4. Get Out of Your Own Way
 5. American Soul
 6. Summer of Love
 7. Red Flag Day
 8. The Showman (Little More Better)
 9. The Little Things That Give You Away
 10. Landlady
 11. The Blackout
 12. Love Is Bigger Than Anything in Its Way
 13. 13 (There is a Light)
 14. Ordinary Love (Extraordinary Mix)
 15. Book Of Your Heart
 16. Lights of Home (St Peter's String Version)
 17. You're The Best Thing About Me (U2 vs Kygo)

Zespół U2 podzielił się także okładką, za którą odpowiada Anton Corbijn. Widzimy na niej córkę The Edge'a, Sian Evans, oraz syna Bono, Eli Hewsona. 

Songs Of Experience” to kontynuacja wydanego w 2014 roku albumu „Songs Of Innocence”. Inspiracją dla powstania obu płyt jest zbiór poematów „Songs of Innocence and Experience”, osiemnastowiecznego angielskiego poety, malarza i mistyka Williama Blake’a.

Przy okazji ujawnienia szczegółów kolejnego krążka, zespół U2 również ogłosił pierwsze daty koncertów, które na razie obejmują wyłącznie Amerykę Północną (15 dat, między 2 maja a 29 czerwca). 

Nowa płyta zainspirowana poważną chorobą Bono

Prace nad albumem „Songs Of Experience” kilkakrotnie były opóźniane, nie tak dawno zespół wyjawił, jaki był tego powód. W wywiadzie dla „Q” Bono powiedział:

The Edge nie ściemniał, kiedy mówił, że musieliśmy się zatrzymać i przyjrzeć się temu, co dzieje się na świecie. Po prostu nie chciał wspominać, co działo się w moim świecie. Też nie chcę zagłębiać się w szczegóły, żeby nie robić z tego dramatycznego zamieszania jak w reality show. Wiele osób przechodzi takie rzeczy. Ja też kilkakrotnie, ale nigdy na taką skalę.

Grupa nie chciała wyjawić, na jakie problemy zdrowotne cierpiał Bono, ale przyznała, że były one znacznie poważniejsze niż wypadek rowerowy, któremu kilka lat temu uległ wokalista.

The Edge dodał:

Było to na tyle poważne, że bardzo nas przeraziło. Ale doświadczenie to wydobyło z niego niesamowite rzeczy jako z autora piosenek.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także