Johannes Eckerström (Avatar) mówi, co mu się nie podoba we współczesnym metalu

/ 25 stycznia, 2023


Czy powinniśmy ratować heavy metal? Wokalista Avatar odpowiada.


Johannes Eckerström w niedawnym wywiadzie powiedział, że „powinniśmy ratować heavy metal”. W nowym wywiadzie dla zachodniego „Metal Hammera” dziennikarz zapytał wokalistę Avatar, co miał wówczas na myśli.

Johannes odparł:

Nie musimy ratować Megadeth. Mistrzowie pozostaną mistrzami. Ale to, co dzieje się dzisiaj jest przeintelektualizowane. Jest wykastrowane. Za dużo myślenia, za mało tańczenia. Ludzie dostają za mało mandatów za przekroczenie prędkości z powodu muzyki metalowej. Gdzie są dzisiejsi odpowiednicy Judas Priest i Motorhead, które nie brzmią, jak niedbałe podróbki?

Najnowszy album Avatar ukaże się 17 lutego 2023 roku pod tytułem „Dance Devil Dance”. Wokalista Johannes Eckerström tak komentuje tytuł albumu:

Pewnego dnia obudziłem się olśniony prawdą. Jestem Szatanem. Wężem i zakazanym owocem łaknącym wiedzy i wolności. Moje stopy się poruszały. Myślałem, że biegnę, ale tańczyłem. Celebracja. Tak, jestem diabłem i wierzę, że pewnego dnia ty też możesz stać się diabłem. Moją nadzieją i ambicją jest to, że ta piosenka wskaże ci drogę.

Avatar zagra 18 marca w warszawskim klubie Proxima.

KOMENTARZE

Przeczytaj także