Lady Pank opublikowali nowy utwór z gościnnym udziałem Tomasza Organka [AUDIO]

/ 25 stycznia, 2023

Zespół Lady Pank podzielił się właśnie z fanami swoim najnowszym singlem, który powstał we współpracy z Organkiem.


Utwór „Wojna światów” to najnowszy singiel Lady Pank, który utrzymany jest w charakterystycznym dla zespołu brzmieniu. Do współpracy przy tym numerze Jan Borysewicz zaprosił Tomasza Organka, z którym nie raz współpracował przy różnych projektach. Ostatnim z nich był gościnny udział artysty w wyjątkowym koncercie Lady Pank w cyklu MTV Unplugged, podczas którego wspólnie wykonali utwór „Sztuka latania”.

Kompozycja pt. „Wojna światów” trafiła do serwisów streamingowych, a także na YouTube:

Autorem kompozycji “Wojny światów” jest Jan Borysewicz, a za tekst odpowiada Tomasz Organek.

W wywiadzie dla „Teraz RockaJanusz Panasewicz powiedział o opublikowanym właśnie utworze:

Ona [„Wojna światów”] też ma coś wspólnego z tym, co się dzieje dookoła. To rzecz o tym, że szerzy się zło: kłamstwo, wrogość, nienawiść… Jak sobie przypominam lata 90., czy nawet początek dwutysięcznych, początek wolności w Polsce, to nie wszystko polegało na kłamstwie. A teraz polega. Ja wiem, że takie jest życie, kłamstwo było zawsze, ale w tej chwili stało się czymś podstawowym. „Kłamca” to nie jest już jakiś specjalny zarzut, tak to odczuwam. Tomek znalazł do tego kontrapunkt, napisał, że można się przed tym skryć w miłości. Chodzi o to, żeby przy tym wariactwie, które nas otacza, znaleźć sobie jakiś azyl: być z kimś bliskim, przytulić go, poczuć choćby minimum szczęścia. Nagraliśmy dwie wersje numeru, bo tam pod koniec jest takie trochę rapowanie. W jednej robię to ja, w drugiej Organek. Tomek wszedł też w czasie koncertu i tę część zarapował.

Cały wywiad z wokalistą Lady Pank znajdziecie w styczniowym „Teraz Rocku”, który dostępny będzie w sprzedaży ogólnej jeszcze przez kilka najbliższych dni.

STYCZNIOWY TERAZ ROCK – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także