John Lydon (PiL) rozsypał prochy fana na scenie [WIDEO]

/ 10 lipca, 2018

Public Image Limited wystąpił pod koniec czerwca w angielskim mieście Frome. Koncert nie różniłby się od innych na tej trasie, gdyby nie pewne osobliwe życzenie, jakie przyszło spełnić wokaliście, Johnowi Lydonowi.

Jarocin upamiętni Roberta Brylewskiego

Niedawno zmarł jeden z fanów grupy, imieniem Stuart. Jego siostra zwróciła się do Johna Lydona, przekazując życzenie zmarłego brata, który chciał, żeby jego prochy rozsypano na koncercie Public Image Limited.

John Lydon nie omieszkał się tego uczynić, mówiąc przy tym:

Jego siostra poprosiła mnie o rozsypanie jego prochów dziś na scenie. Uważam, że jest to bardzo miła prośba. To dla Stuarta, fana, który chciał, żeby jego prochy zostały rozsypane na koncercie PiL. Stuarcie, kochamy cię! Spoczywaj w pokoju!

Public Image Limited wystąpi już wkrótce na festiwalu w Jarocinie, który odbędzie się w dniach 13-15 lipca 2018 roku. Ponadto John Lydon będzie jednym z dwóch patronów tegorocznej edycji Jarocina (drugim – Wojtek Mazolewski). Lydonowi i jego twórczości będzie poświęcony każdy festiwalowy element – od kina, przez wystawy i spotkania, aż po książki i wystrój miasta. Wszystko to ma przybliżyć i uhonorować jego sylwetkę na festiwalu, który w latach 80-tych XX wieku dał rodowód polskiemu punk rockowi.

To postać na miarę naszych czasów i jeden z ojców tego, co chwilę później zyskało niebywałą muzyczną moc właśnie w Jarocinie – punk rocka. To będzie niezwykłe spotkanie

– mówi Michał Wiraszko, szef artystyczny Jarocin Festiwal.

Tegoroczna edycja będzie rozwinięciem zainaugurowanej w ubiegłym roku formuły artystycznej i organizacyjnej. Oprócz Motywu i Ambasadorów, nie zabraknie legendarnego konkursu debiutantów – Jarocińskich Rytmów Młodych, koncertów zagranicznych artystów i imprez towarzyszących, w tym wydarzeń pozamuzycznych.

W roku 2017 Jarocin Festiwal diametralnie zmienił swoją formułę. Z imprezy na otwartym polu na obrzeżach miasta, stał się w pełni miejskim wydarzeniem ze scenami usytuowanymi w centralnych punktach Jarocina.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także