John Lydon wystąpi na Eurowizji?

/ 4 grudnia, 2017

Jak informują brytyjskie media, między innymi tygodnik muzyczny „New Musical Express”, John Lydon ma wziąć udział w preselekcjach do przyszłorocznej edycji Konkursu Eurowizji

Posłuchaj nieznanych nagrań Nirvany

Podczas niego miałby reprezentować nie Wielką Brytanię, a Irlandię, czyli kraj swoich przodków utworem zatytułowanym „Please To Meet You”, który jest określany jako połączenie muzyki country z punkiem. Lydon w tym celu nawiązał współpracę z kompozytorem Niallem Mooneyem. Lider Public Image Ltd. w wywiadzie dla dziennika „The Irish Sun” powiedział:

To byłby wielki zaszczyt móc reprezentować Irlandię w Konkursie Eurowizji. 

Mooney z kolei w rozmowach z mediami dodaje: 

RTE [czyli irlandzki nadawca publiczny – przyp. szy] powiedział nam, aby znaleźć wokalistów, którzy są przyzwyczajeni do grania przed wielkim tłumem, chwytliwą piosenkę, a – przede wszystkim – coś nieoczekiwanego, czego wcześniej nigdy nie było na Eurowizji. 

Napisałem do managementu  Johnny'ego i opisałem pomysł reprezentowania przez niego Irlandii w Eurowizji. Odpisali mi: „Możesz być tym zaskoczony, ale jesteśmy na tak”. 

Ponadto kompozytor na swoim koncie na Twitterze napisał:

Syn irlandzkich rodziców, który żyje w Londynie, w czasie największych problemów. Trudno o lepszego kandydata do reprezentowania Irlandii, zwłaszcza biorąc pod uwagę obecną sytuację na świecie. 

Eurowizja rozpoczęła się w 1956 roku i na przestrzeni tych ponad 60 lat nieraz pojawili się na niej reprezentanci – szeroko rozumianego – rocka czy metalu. Wystarczy przypomnieć choćby formację Lordi, która w 2006 roku wygrała całość, dzięki utworowi „Hard Rock Hallejuah”

Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w dniach 8-12 maja 2018 roku w stolicy Portugalii, Lizbonie. 

John Lydon aktywnie działa obecnie ze swoim zespołem, Public Image Limited, z którym w 2015 roku wydał płytę „What the World Needs Now…”. W kwietniu tego roku natomiast do sprzedaży trafiła książka „Mr Rotten’s Songbook” zawierająca rysunki autorstwa Johna Lydona oraz własnoręczne teksty piosenek i komentarze do wszystkich napisanych przez niego utworów. Z kolei kilka lat temu John Lydon napisał autobiografię zatytułowaną „Gniew jest energią”, w Polsce dostępną dzięki wydawnictwu In Rock.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także