Johnny Depp na scenie ze Stone Temple Pilots [WIDEO]

/ 4 marca, 2018

Johnny Depp to nie tylko znany aktor, ale również miłośnik muzyki rockowej. Gra na gitarze, występuje w supergrupie Hollywood Vampires, a ostatnio zagrał razem ze Stone Temple Pilots.

Godsmack powraca z nowym albumem

Depp wystąpił na scenie z zespołem podczas ich pierwszego koncert, którym rozpoczęli trasę promującą swój nadchodzący studyjny album. Z formacją Stone Temple Pilots wykonał wspólnie dwa utwory: „Sex Type Thing” oraz „Kick Out the Jams” z repertuaru MC5 (w obu gościnnie zagrał również gitarzysta Wayne Kramer – założyciel wspomnianej kapeli). Poniżej możecie zobaczyć, jak Johnny Depp poradził sobie podczas piątkowego koncertu STP:

Trasa koncertowa Stone Temple Pilots potrwa do lipca – na razie ogłoszono koncerty, które obejmują tylko Stany Zjednoczone i Kanadę.

Siódmy studyjny album zatytułowany po prostu „Stone Temple Pilots” jest pierwszym długogrającym krążkiem zespołu od czasu identycznie zatytułowanej płyty z 2010 roku i ukaże się na rynku 18 marca. Znajdzie się na nim 12 premierowych kompozycji.

Przypomnijmy, że na płycie zadebiutuje nowy wokalista – Jeff Gutt, który nadchodzący krążek zapowiada w następujący sposób:

Na tej płycie jest pełno niesamowitych piosenek, wibracji których naprawdę brakuje w dzisiejszej muzyce. Czuć, że to STP, pomimo tego że to ja jestem wokalistą. Nie dołączyłem do grupy, aby wszystko zmieniać. Jestem bardzo usatysfakcjonowany z tego albumu. Wydaje mi się, że uleczył pewne rzeczy i wniósł nowe składniki do tak kultowego zespołu.

Do tej pory zespół udostępnił trzy nowe utwory – „Meadow”, „Roll Me Under” oraz The Art of Letting Go”.

Zespół Stone Temple Pilots zadebiutował w 1992 roku albumem „Core”. Na jego czele stał charyzmatyczny wokalista Scott Weiland. Po nagraniu kilku udanych płyt, na początku XXI wieku grupa zawiesiła działalność, a Weiland poświęcił swój czas supergrupie Velvet Revolver. Grupa reaktywowała się w 2008 roku i dwa lata później na rynku ukazała się płyta zatytułowana „Stone Temple Pilots”. Następnie Weiland ponownie rozstał się z grupą, a nowym wokalistą został Chester Bennington z Linkin Park, z którym STP nagrali minialbum „High Rise” w 2013 roku.

szy I fot: Twitter

KOMENTARZE

Przeczytaj także