Jon Bon Jovi świętuje 55. urodziny

/ 2 marca, 2017

John Francis Bongiovi Junior przyszedł na świat 2 marca 1962 roku w New Jersey. Gdy w wielu 15 lat stawiał swoje pierwsze kroki na scenie na pewno nie przypuszczał, że kilkanaście lat później będzie jednym z najbardziej rozpoznawalnych muzyków rockowych na świecie. I symbolem seksu.

Bon Jovi. Wyjątkowy teledysk i film dokumentalny

Tak się jednak stało i lider Bon Jovi może w tym momencie pochwalić się ponad 130 milionami sprzedanych płyt, kilkoma rolami w wysokobudżetowych hollywoodzkich produkcjach i niemalejącą popularnością. Warto w tym miejscu przypomnieć, że zespół Bon Jovi rokrocznie zajmuje wysokie pozycje na liście najbardziej dochodowych tras koncertowych – na punkcie tej poprockowej obecnie formacji szaleją Amerykanie, ale również w Europie nie brakuje jej fanów.

Przełomowe „Slippery When Wet”

Bez wątpienia przełomowy okazał się rok 1986 i trzecie długogrające wydawnictwo Bon Jovi zatytułowane „Slippery When Wet”. Zmiana stylu i zatrudnienie profesjonalnego autora tekstów – Desmonda Childa – przyniosło zespołowi sławę i ogromne pieniądze. To właśnie na wspomnianej płycie pojawiły się największe przeboje grupy, czyli „You Give Love a Bad Name”, „Livin' on a Prayer” i „Wanted Dead or Alive”. Jon Bon Jovi wkroczył na salony muzyki rockowej i nie zamierzał ich już opuszczać.

Bon Jovi – „You Give Love a Bad Name”:

Kariera pełna sukcesów

Jak każdy zespół, również Bon Jovi po wydaniu swojej najważniejszej płyty przeżywał swoje gorsze i lepsze chwile. Wielu fanów zespołu miało problem z pogodzeniem się z faktem, iż muzycy w późniejszej części swojej kariery skłonili się w stronę muzyki popularnej – ostre, zadziorne gitarowe granie było coraz częściej zastępowane melodyjnymi refrenami i łagodniejszymi dźwiękami.

Bon Jovi jednak cały czas ma swój niepowtarzalny styl, co sprawia, że popularność zespołu nie maleje. Kolejnym niezapomnianym przebojem napisanym przez zespół był i nadal jest „It’s My Life”. Ponad 400 milionów wyświetleń w serwisie YouTube robi wrażenie!

Nadal w formie

Jon Bon Jovi jest liderem zespołu nieprzerwanie od 1983 roku. W szeregach grupy często dochodziło do nieporozumień, jednak lider zawsze potrafił poradzić sobie z problemami – kilka lat temu z grupą pożegnał się gitarzysta Richie Sambora. Był to spory cios, ale nie powalił on całego zespołu, który w ubiegłym roku opublikował pozytywnie oceniony album „This House Is Not for Sale”. Na pewno nie jest to przełomowe dzieło, ale gdy posłucha się tego wydawnictwa, śmiało można stwierdzić, że zespół Bon Jovi nadal jest w formie i to na pewno nie było jego ostatnie słowo!

Bon Jovi – „This House Is Not For Sale”:

Sukcesy muzyczne oznaczają również spore zyski, które regularnie wpływają na konto wokalisty. Jon Bon Jovi potrafi się jednak dzielić swoim majątkiem – jest założycielem Soul Foundation, czyli fundacji walczącej z głodem i bezdomnością na terenie całych Stanów Zjednoczonych. Regularnie przekazuje również okrągłe sumy na cele charytatywne, wspiera słabszych i potrzebujących.

Równie dobrze jest z kondycją samego Jona, który wciąż uznawany jest za symbol seksu. Warto w tym miejscu podać, że magazyn People wybierał go „najseksowniejszym rockmanem” w latach 2000, 2002 i 2003, a VH1 umieściło go w zestawieniu „100 najseksowniejszych artystów na świecie”.

W dniu 55. urodzin życzymy Jonowi kolejnych świetnych płyt, zdrowia i dalszej chęci czynienia świata lepszym. 

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także