Jonathan Davis mówi, czy Korn wymyślił nu metal

/ 4 września, 2019

Zespół Korn należy do najbardziej wpływowych na muzykę lat 90. Grupa odniosła wielki sukces i wpłynęła na wiele innych zespołów. Ale czy można powiedzieć, że to Korn wymyślił nu metal?

Posłuchaj utworu zapowiadającego nową płytę Korna

W wywiadzie dla „Kerrang!” wokalista powiedział:

Jeśli wynaleźliśmy nu metal to zajebiście! Fajnie jest mówić, że pomogliśmy wynaleźć jakiś nurt. To niesamowite. Byliśmy ostatnim ważnym nurtem. Inne zespoły pomogły nam, ale to my go spopularyzowaliśmy.

Kiedyś nienawidziłem szufladek. Kiedy zaczynaliśmy mówiliśmy „nie jesteśmy zespołem metalowym”. Wtedy ludzie zaczęli mówić „no to jesteście zespołem nu metalowym”. A pieprzcie się.

%%REKLAMA%%

Nowy album grupy Korn nazwany „The Nothing” opublikowany zostanie 13 września nakładem Roadrunner/Elektra. W studiu nagraniowym zespół wsparł producent Nick Raskulinecz, który współpracował z grupą przy ich poprzednim wydawnictwie – „The Serenity Of Suffering” z 2016 roku.

Jaką koncepcję dotyczącą nowej płyty miał zespół?

Głęboko wewnątrz Ziemi żyje nadzwyczajna siła. Tylko nieliczni są świadomi wielkości/ważności i znaczenia tego miejsca, gdzie dobro/zło, ciemność/jasność, błogość/cierpienie, strata/zysk oraz nadzieja/rozpacz istnieją jako jedność, wyrywając nam każdy moment z naszego życia. Jest to miejsce, gdzie jasne i ciemne moce przytwierdzają się do naszej duszy i wpływają na nasze emocje, wybory, postrzeganie i w końcu na całe nasze istnienie. Jest to małe królestwo i jedyne miejsce, gdzie istnieje balans pomiędzy tymi dynamicznymi siłami – gdzie dusza znajduje swoje schronienie. Witajcie w THE NOTHING

– przekazał Jonathan Davis na temat tego, o czym opowiada album „The Nothing”.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także