Roger Waters wykonuje przebój Pink Floyd i nawołuje do uwolnienia Juliana Assange’a

/ 4 września, 2019

Podczas odbywającego się pod londyńskim Home Office wiecu poparcia i walki o uwolnienie Juliana Assange’a wystąpił sam Roger Waters, który od wielu lat wspiera aktywistę i szefa WikiLeaks. Artysta przemówił do tłumu słowami:

Czy możemy postawić się w sytuacji Juliana Assnge’a przebywającego w odosobnieniu,  albo z pozycji tych dzieci w Syrii i Palestyny lub Rohingji, które zostały rozerwane na strzępy przez ludzi z tego budynku?

Roger Waters pojawił się nad ogromnym szyldem, na którym napisano „Nie dla ekstradycji Assange’a”. Po przemowie muzyk wykonał utwór z repertuaru Pink Floyd „Wish You Were Here”:

Waters zapowiedział film koncertowy

Roger Waters uwieczni trasę koncertową „Us +Them” filmem zatytułowanym „Roger Waters Us + Them”, który będzie miał swoją premierę na początku października 2019 roku.

Film w reżyserii Seana Evansa zawierać będzie materiał zarejestrowany podczas koncertu Rogera Watersa w Amsterdamie w 2018 roku. Twórcy obiecują „zapierające dech w piersi efekty wizualne i dźwiękowe”. Pokazy filmu odbędą się 2 i 6 października 2019 roku w kinach na całym świecie. 

%%REKLAMA%%

Podczas trasy koncertowej „Us + Them” Roger Waters wykonywał utwory z solowego albumu „Is This The Life We Really Want?” z 2017 roku a także płyt Pink Floyd „The Dark Side of the Moon”, „The Wall”, „Animals” i „Wish You Were Here”.

Ostatnio pojawił się fragment promujący nowe wydawnictwo Rogera Watersa:

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także