Josh Homme (Queens of the Stone Age) docenia Lady Gagę

/ 28 lipca, 2017

Josh Homme, czyli lider formacji Queens of the Stone Age, nie tak dawno wystąpił gościnnie na albumie „​Joanne” Lady Gagi i współtworzył utwór „Diamond Heart”, a także zagrał na gitarze w kilku innych kompozycjach. Jak układała się jego współpraca z gwiazdą pop? O tym opowiedział w niedawnym wywiadzie.

Zobacz pierwsze notowanie listy Billboard

Niewątpliwie gościnny udział Homme'a na płycie Lady Gagi zaskoczyła nie jednego fana Queens of the Stone Age. Co jeszcze ciekawsze – w rozmowie z Triple J, wokalista i gitarzysta zachwalał współpracę z artystką:

Ona ma bardzo otwarty umysł. I ja to naprawdę doceniam. Rezerwuję sobie prawo do tego, żeby się zaskoczyć. Nie za bardzo chcę udawać, że coś wiem, bo tak naprawdę nic nie wiem. Ona naprawdę mnie zaskoczyła, tym z jaką pasją podchodzi do tworzenia muzyki. 

Dodał także, że jest pod wrażeniem jej twórczości:

Piosenki były naprawdę dobre. Spośród morza muzyki, gdzie inni ludzie piszą wszystko dla ciebie, ona bardzo była w to zaangażowana, miała zakasane rękawy do roboty.

Homme stwierdził, że taka muzyka może połączyć ludzi:

Nie jestem więc totalnie przeciwny wobec tego. Myślę jednak, że celem nie powinno być stworzenie kolejnego hitu, ważne jest, aby odnaleźć w tym wszystkim samego siebie. Sprawić, żeby stać się wyższym i być bliżej ludzi, którzy są nam bliscy. 

Nowy album QOTSA – najważniejsze informacje

25 sierpnia ukaże się nowy studyjny album formacji, zatytułowany „Villains”. Za jej produkcję odpowiedzialny jest Mark Ronson. Na płycie znajdzie się 10 premierowych kompozycji. Oto tracklista: 

  1. Feet Don’t Fail Me
  2. The Way You Used to Do
  3. Domesticated Animals
  4. Fortress
  5. Head Like a Haunted House
  6. Un-Reborn Again
  7. Hideaway
  8. The Evil Has Landed
  9. Villains of Circumstance

Kilka słów na temat „Villains” powiedział lider zespołu, Josh Homme:

Tytuł nie jest żadnym politycznym manifestem. Nie ma nic wspólnego z Trumpem i całym tym gównem. Po pierwsze słowo brzmi super, a po drugie – jak każda sytuacja – są trzy tłumaczenia: twoje, moje i to prawdziwe… Każdy z nas potrzebuje swojego „villain” [czarny charakter, łotr, łajdak – z ang. | przyp. mg], żeby mógł być przeciwko niemu. Nie da się tego kontrolować. Jedyne co możesz kontrolować to to, kiedy ruszysz dalej.

Wiemy również, jak będzie wyglądała okładka nowej płyty Queens of the Stone Age:

Całość zapowiada utwór „The Way You Used to Do”, z którym możecie zapoznać się poniżej. 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także