Josh Kiszka (Greta Van Fleet) przeprosił fanów za… swój strój

/ 21 kwietnia, 2022
Greta Van Fleet’s debut album, Anthem of the Peaceful Army, is out now via Republic Records.


Fani zespołu Greta Van Fleet wymogli na wokaliście przeprosiny dotyczące jego stroju.


Josh Kiszka opublikował na swoim Instagramie oświadczenie, w którym przeprasza fanów za swój strój. Fani domagali się tego od pewnego czasu.

Chodzi o strój, jaki wokalista Greta Van Fleet nosił w 2017 roku. Zawierał on elementy stroju indiańskiego plemienia Czipewejów, które miały charakter rytualny. Fani zespołu zaczęli publikować w sieci hasztag, pod którym domagali się od Josha ustosunkowania się do tej sprawy.

Wokalista napisał:

Miałem czas, żeby słuchać i pozbierać myśli. Niezmiernie szanuję rdzenną tradycję. Widzę krzywdy, jakie ignorancja może sprowadzić na marginalizowane społeczeństwa, czego nie chciałem utrwalać. W tym społeczeństwie nienawiść, brak szacunku i uprzedzenia nie są mile widziane. Jako dorosły człowiek miałem okazję dorosnąć i się uczyć. Dorastanie nie zakończyło się w tym miejscu.

Dalej Josh pisze, jak bardzo kultura plemienia Czipewejów inspirowała go w młodości i że w ramach zadośćuczynienia postanowił wpłacić datek na rzecz Instytutu Rozwoju Pierwszych Narodów (First Nations Development Institute).

Całą treść oświadczenia Josha możecie odnaleźć na jego Instagramie.

KOMENTARZE

Przeczytaj także