Jubielusz fanów TSA

/ 2 kwietnia, 2010
8 maja 2010 hucznie w Łodzi swoje 25-lecie będzie obchodził fan club TSA „Alien”. Z tej okazji w klubie Wytwórnia nie tylko będzie można zobaczyć akustyczny wstęp TSA, ale organizatorzy planują także wiele innych atrakcji.
Już od 25 lat u boku grupy TSA działa największy i najstarszy w naszym kraju fan club – łódzki Fan Club TSA „Alien”. Obecnie zrzesza w swych szeregach ponad 1200 członków, wśród których są już dwa pokolenia fanów legendy polskiego rocka!
Z okazji swojego święta, Fan Club TSA „Alien”, który stał się dla jego członków niepowtarzalną Rodziną Alienowców – fanów słuchających wspólnie TSA, ale także oddanych sobie przyjaciół, wspólnie z Klubem Wytwórnia, organizuje pełen atrakcji Wielki Jubileuszowy Międzynarodowy Zlot Fanów. 8 maja br. w Łodzi przy ul. Łąkowej 29 zjawią się najwierniejsi sympatycy grupy i zaproszeni goście, TSA zagra dla nich specjalny koncert akustyczny, będzie niezwykła muzyczna niespodzianka, prezentacje multimedialne, konkursy, giełda i wystawa pamiątek oraz Alien After Party z jubileuszowym tortem. Całość będzie filmowana z zamiarem wydania specjalnej płyty DVD.
Pierwsze spotkania Fan Clubu „Alien” w 1985 roku odbywały się w nieistniejącym już dziś Domu Kultury „Lodex” przy ul. Buczka (dziś Kamińskiego). Później przez wiele lat fani spotykali się regularnie w DDK Łódź-Polesie przy al. 1 Maja, utrzymywali też kontakty z fanami w całym kraju i zagranicą, nawet, gdy TSA przerwało działalność 1992 roku.   
Po kilkuletniej nieobecności TSA na polskiej scenie rockowej, w roku 1998, Zarząd FC TSA „Alien” – z pozytywnym skutkiem – rozpoczął dwuletnie zabiegi o powrót na scenę zespołu w pierwotnym, najsłynniejszym składzie: Marek Piekarczyk (śpiew), Andrzej Nowak (gitara), Stefan Machel (gitara), Janusz Niekrasz (bas) i Marek Kapłon (perkusja). Efektem działań fanów był powrót TSA na scenę w 2001 roku. Zespół odzyskał dawną popularność, a sale koncertowe zapełniły się znów tysiącami fanów. Świetne recenzje otrzymały, wydana w 2004 r. płyta „Proceder” oraz reedycje starszych płyt.
25-lecie Fan Clubu będzie wstępem do przyszłorocznych obchodów 30. rocznicy zwycięstwa TSA w Jarocinie i rozpoczęcia współpracy z wokalistą Markiem Piekarczykiem.

 
Szczegóły na stronie Fan Clubu TSA "Alien": www.tsa.fan.pl
Strona TSA: www.tsa.com.pl

mk

KOMENTARZE

Przeczytaj także