Judas Priest i Megadeth w Polsce. Najważniejsze informacje organizacyjne

/ 13 czerwca, 2018

Formacja Judas Priest odwiedzi nasz kraj ponownie, tym razem w ramach promocji swojego ostatniego, osiemnastego już w dyskografii, studyjnego albumu „Firepower”, który ukazał się na rynku na początku marca tego roku. W roli gościa specjalnego zaprezentuje się natomiast zespół dowodzony przez charyzmatycznego Dave'a Mustaine'a, czyli Megadeth, zaliczany do tzw. Wielkiej Czwórki Thrash Metalu. Organizatorem koncertu jest Metal Mind Productions. 

Laibach na swój sposób uczcił spotkanie Donalda Trumpa i Kim Dzong Una

Grupa Judas Priest w Katowicach pojawi się w następującym składzie: Rob Halford (wokal), Ian Hill (bas), Scott Travis (perkusja) oraz gitarzyści Richie Faulkner Andy Sneap, współproducent ostatniego albumu, który na tegorocznej trasie zastępuje Glenna Tiptona (ze względu na postępującą chorobę Parkinsona). Muzyk, okazjonalnie, dołącza do zespołu, aby wykonać utwory podczas bisów. Nie wiadomo, czy gitarzysta zagra również dzisiaj w Spodku. 

Kilka dni temu zespół na swoich mediach społecznościowych ogłosił, że zyski ze sprzedaży specjalnie przygotowanych na trasę koszulek trafią na rzecz organizacji charytatywnej, która wspiera osoby cierpiące na tę chorobę. 

Tak prezentuje się godzinowa rozpiska:

  • 18:15 – otwarcie bram, tylko dla posiadaczy biletów early entrance (wejście przez bramę nr 5)
  • 18:30 – otwarcie bram, wejście przez bramy nr 3, 4 (bilety domowe) oraz 5
  • 20:00 – Megadeth
  • 21:30 – Judas Priest

Jakiej setlisty możemy się spodziewać? Podczas ostatnich, niefestiwalowych, koncertów formacja Judas Priest wykonuje 18 kompozycji. W repertuarze nie zabraknie najsłynniejszych utworów, jak „Breaking the Law”„Living After Midnight” czy „Painkiller”, nowości oraz odkurzonych przez zespół w tym roku perełek, takich jak m.in. „Tyrant” czy „Night Comes Down”.

Judas Priest Setlist Home Monitoring Aréna, Plzeň, Czech Republic 2018, Firepower

 
W sprzedaży wciąż są jeszcze ostatnie bilety. 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także