Judas Priest. Posłuchaj „Locked In” w wersji live

/ 20 stycznia, 2017

Legenda heavy metalu, Judas Priest, przygotowuje się do wydania specjalnej edycji albumu „Turbo” z okazji 30-lecia wydania (płyta w rzeczywistości ukazała się jednak w roku 1986). „Turbo 30”, bo tak właśnie będzie nazywała się reedycja płyty, ukaże się na rynku 3 lutego 2017 roku.

Judas Priest wyda reedycję albumu „Turbo”

Będzie to wydawnictwo trzypłytowe. Na pierwszym znajdzie się zremasterowana wersja albumu „Turbo”, z kolei na dwóch kolejnych dyskach znajdziemy rejestrację koncertu z Kansas City, który odbył się podczas trasy „Fuel For Life”.

Właśnie z tego koncertu pochodzi utwór „Locked In”. Zespół udostępnił właśnie na swoim kanale na YouTubie wersję live kompozycji pochodzącej z dziesiątego albumu studyjnego.

Album „Turbo” okazał się ogromnym sukcesem komercyjnym zespołu. To z niego pochodzi słynny utwór „Turbo Lover”. Płyta w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie pokryła się platyną.

Nowa płyta w drodze

Judas Priest obecnie pracują nad następcą albumu „Redeemer of Souls” z 2014 roku. Richie Faulkner, gitarzysta grupy, zdradził kilka miesięcy temu plany zespołu:

Byliśmy w studiu kilka miesięcy, składaliśmy kompozycje. Nie zaczęliśmy jeszcze nagrywać, ale nagraliśmy demo. Nagrywamy utwory, które się sprawdzają, bez producenta, żeby je zachować – chyba wiecie, co mam na myśli. Ale jeśli chodzi o sedno… Spisujemy podstawowe pomysły i ucieleśniamy je, by znalazły się na następnej płycie. Wejście do studia planujemy na styczeń.

Wokalista Rob Halford dodał z kolei:

Jesteśmy w trakcie nagrywania i łączenia wszystkiego. Po prostu robimy to, co najlepiej umiemy. My nadal uwielbiamy chodzić do studia każdego dnia, aby siąść i pisać metalowe utwory.  

Osiemnasty studyjny krążek Judas Priest powinien ukazać się w tym roku. Kapela zresztą będzie miało dużo czasu – w 2017 zespół nie zamierza koncertować. Koncerty planowane są za to na rok 2018. 

Judas Priest: „Locked In”

szy

KOMENTARZE
Tagi:

Przeczytaj także