Justin Lockey nie weźmie udziału w nadchodzącej trasie Editors

/ 25 maja, 2022


Gitarzysta poinformował, że nie weźmie udziału w najbliższej trasie koncertowej Editors.


Justin Lockey poinformował, że rezygnuje z udziału w letnich koncertach Editors. Jak podaje „NME” gitarzysta zmaga się z problemami psychicznymi.

Justin powiedział:

Z góry przepraszam, że nie wezmę udziału w festiwalowych koncertach Editors latem. Mówiłem już o tym wcześniej i każdy, kto mnie zna wie, że granie tras daje mi w kość jeśli chodzi o zdrowie psychiczne i walkę z lękami. Po kilku latach przerwy trudno mi odpowiednio nastawić się do trasy. Pracuję nad tym i mam nadzieję, że uda mi się wrócić na scenę niedługo.

Do tego czasu obowiązki gitarzysty Editors przejmie Nick Willes.

Editors zagrają 12 października 2022 w Krakowie. Jedyny koncert w Polsce na nadchodzącej trasie zespołu odbędzie się w krakowskim Klubie Studio.

Zespół, który przez 17 lat kariery odmawia pozostawania w miejscu, rozpoczyna kolejną erę jednej z najbardziej intrygujących historii muzycznego sukcesu w Wielkiej Brytanii. Wszystkie 6 albumów studyjnych Editors znalazły się w pierwszej dziesiątce list przebojów UK, a ich debiut, „The Back Room”, trafił na shortlistę Mercury Prize. Prawdopodobnie kluczem do ich długowieczności jest ich zdolność do konsekwentnego rozwijania swojego brzmienia, przy jednoczesnym zachowaniu bezkompromisowości w swojej wizji.

KOMENTARZE

Przeczytaj także