Rammstein odwołał koncert w Polsce, bo zabalował z prostytutkami w Rosji? Gitarzysta dementuje

/ 25 maja, 2022
fot. Olaf Heine


Jakie były kulisy odwołanego koncertu Rammsteina w Polsce w 2004 roku? Czy plotki okazały się prawdziwe?


Rammstein miał wystąpić w Polsce w grudniu 2004 roku, ale w dniu koncertu został on odwołany. Grupa przyjechała do nas ponownie dopiero w lutym 2005 roku.

Przy okazji tamtego koncertu Bartek Koziczyński w wywiadzie dla „Teraz Rocka” zapytał Paula Landersa, czy prawdziwe są plotki, że muzycy nie dotarli na czas, bo zabalowali z prostytutkami w Moskwie. Gitarzysta stanowczo zaprzeczył:

Nieprawda! Jeszcze nigdy w karierze Rammsteina nie zdarzyło się, by występ został odwołany z tego typu powodów. Część z nas była już na miejscu, w Katowicach, inni czekali w Warszawie. Chodziło o to, że nasi kierowcy mieli tuż przed granicą wypadek. Były jakieś gigantyczne problemy z holowaniem ciężarówek ze sprzętem, rosyjscy celnicy robili problemy. Stąd opóźnienie. Zdawaliśmy sobie sprawę, że na koncert zjechali ludzie z różnych miast całej Polski, musieli w związku z tym zaplanować sobie dzień, wziąć urlopy. Kilku z nich spotkaliśmy na lotnisku i rozmawialiśmy o tej sytuacji. Było nam strasznie głupio z powodu odwołania występu. Mamy szczególne podejście i ogromny szacunek dla naszych fanów.

Aktualnie Rammstein planuje zagrać w Polsce 16 lipca 2022 na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Mamy nadzieję, że wszystko przebiegnie bez zakłóceń.

Do sprzedaży trafiło już Wydanie Specjalne poświęcone zespołowi Rammstein, w którym znajdziecie opis historii oraz twórczości zespołu, mnóstwo wywiadów, w tym ten przytoczony powyżej, i wiele innych ciekawostek.

RAMMSTEIN WYDANIE SPECJALNE – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także