Kajko i Kokosz doczekają się serialu animowanego

/ 29 maja, 2018

Wczoraj Fundacja Kreska im. Janusza Christa, która została powołana do zarządzania prawami do dzieł zmarłego dziesięć lat temu artysty, poinformowała za pośrednictwem swojego oficjalnego konta na Facebooku o tym, że doszło do podpisania umowy ze studiem EGo Film. To właśnie oni podjęli się realizacji serialu animowanego opowiadającego o przygodach walecznych Słowian. 

„Mowgli”. Zobacz zwiastun mrocznej adaptacji „Księgi dżungli”

Tytułowi bohaterowie to dwaj wojowie, którzy mieszkają w grodzie kasztelana Mirmiła. Mają oni za zadanie bronić osady przed Zbójcerzami, którymi dowodzi HegemonKajko i Kokosz zadebiutowali w 1972 roku na łamach gazety „Wieczór Wybrzeża”. Twórcą kultowych postaci i całego komiksu jest Janusz Christa. Całość, w latach 1972-1982, została zebrana w czternastu albumach. Ponadto w 2016 pojawiła się kontynuacja pod tytułem „Kajko i Kokosz – Nowe Przygody” – tyle, że opracowana przez zupełnie innych autorów. Do tej pory ukazały się dwa tomy nowej serii. 

Według nieoficjalnych informacji, pierwszy sezon „Kajko i Kokosza” będzie się składał z 13 odcinków. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy produkcja mogłaby zadebiutować. Nieznane są także nazwiska aktorów, którzy użyczą głosu komiksowym postaciom.

Studio EGo Film, które zostało założone w 2013, ma na koncie m.in. średnio metrażowy film animowany „Asiunia” oparty na wojennych wspomnieniach Joanny Papuzińśkiej czy serial „Wikinga Tappi” na podstawie utworów Marcina Mortki.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także