Kamasi Washington ukrył dodatkową płytę w nowym wydawnictwie [WIDEO]

/ 4 lipca, 2018

Ukryć utwór na płycie można na wiele sposobów. Najpowszechniejszym jest umieszczenie go po krótszej lub dłuższej chwili ciszy. Na CD można go umieścić także przed pierwszą ścieżką, chociaż nie wszystkie odtwarzacze go wykryją. Na płycie winylowej można umieścić równoległy rowek, lub – jak zrobił to Jack White na "Lazaretto" – zamieścić rowek na nalepce. Ale jak ukryć dodatkową płytę?

Jack White wyda nową płytę tylko na winylu

Znalazł na to sposób Kamasi Washington. Jego nowe wydawnictwo zatytułowane „Heaven And Earth” dostępne jest na dwóch płytach CD lub czterech winylowych. Jednak uważni fani znajdą też dodatkowy dysk. Dotyczy to zarówno wersji CD jak i winylowej.

Wystarczy po rozłożeniu koperty rozciąć grzbiet jej środkowej części. W środku, w zależności, którą wersję kupiliśmy, znajdziemy płytę CD lub winylową z dodatkowymi pięcioma utworami, które nie zmieściły się w wersji podstawowej albumu.

Poniżej film instruktażowy, jak dotrzeć do ukrytej zawartości:

Pomysł z ukryciem płyty jest oryginalny, ale Kamasi Washington nie jest pierwszym, który na niego wpadł. Wcześniej wykorzystał go polski raper O.S.T.R., który ukrył dodatkową płytę na wydawnictwie „Tylko dla dorosłych” z 2010 roku. Płyta CD schowana była pod tekturą na dnie pudełka.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także