Paul McCartney zdradza pierwsze daty światowego tournée

/ 3 lipca, 2018

Kilkanaście dni temu Paul McCartney obiecał publikację singla, na który złożyć miały się dwa utwory. Jak obiecał, tak zrobił i tym samym zapowiedział publikację swojej nowej płyty zatytułowanej „Egypt Station”. Wydawnictwo światło dzienne ujrzy  7 września nakładem Capitol Records.

Paul McCartney zachwycił w „Carpool Karaoke”

Jak to w podobnych sytuacjach bywa, w związku z premierą nowej płyty rozpocznie się trasa koncertowa, która będzie ją promowała. Wiadomo już, że światowe tournée nazwane „Freshen Up” będzie niezwykle obszerne, a słynny eksbeatles odwiedzi kilka kontynentów. Pierwsze zapowiedziane koncerty odbędą się we wrześniu w Kanadzie:

  • 17 – Quebec City, QC – the Videotron Centre
  • 20 – Montreal, QC – Bell Centre
  • 28 – Winnipeg, MB – Bell MTS Place
  • 30 – Edmonton, AB – Rogers Place

To oczywiście dopiero początek, ale należy spodziewać się, że McCartney najpierw ogłosi trasę po Stanach Zjednoczonych, a dopiero później europejskie koncerty. Czy w tym lub przyszłym roku odwiedzi Polskę? Tego oczywiście nie wiemy, ale niezwykle udany i świetnie przyjęty koncert, który McCartney dał na Stadionie Narodowym 22 czerwca 2013 roku, może oznaczać, że muzyk ponownie zdecyduje się odwiedzić nasz kraj. Nie ma wątpliwości, że i tym razem udałoby mu się zapełnić tak duży obiekt. 

„Egypt Station”, następczynię płyty „New”, zapowiadają dwa utwory: „I Don’t Know” oraz „Come On To Me”:

Nowe studyjne wydawnictwo McCartneya wyprodukował Greg Kurstin (nad jedną kompozycją czuwał Ryan Tedder), a materiał nagrywany był w trzech studiach mieszczących się w Los Angeles, Londynie i Sussex. 

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także