Kanye West fanem Cradle Of Filth?

/ 15 marca, 2017

Do sieci trafiło zdjęcie Kanye’a Westa w koszulce metalowego zespołu Cradle Of Filth. Brytyjski zespół udostępnił zdjęcie na swoim profilu Facebook i skomentował je krótko.

Jonathan Davis: Korn to nie metal

W komentarzu grupa Cradle Of Filth napisała:

Kanye West.

Fan Cradle Of Filth.

Na szczęście nie współpracownik.

Kanye West w koszulce metalowego zespołu Cradle Of Filth

To nie pierwszy raz, kiedy kontrowersyjny raper pojawił się publicznie w koszulce metalowego zespołu. Kilka miesięcy temu świat obiegło zdjęcie Kanye’a Westa w koszulce Testament. Gitarzysta zespołu, Alex Skolnick zareagował wtedy ostro:

Musiał znaleźć jaki stos starych koszulek koncertowych (ten sam stos, z którego pochodzi koszulka Slayera Kourtney Kardashian), które jakoś stały się „czymś” trendy (kto by pomyślał?!!). Niepojęte, że te sępy popkultury mają pojęcia o tych zespołach. Zgaduję, że on myśli, że to jakaś religijna grupa (nie po raz pierwszy by tak było). Tak, jeśli w ogóle myśli, co ostatnio zdaje się nieprawdą. Czasy chyba nie mogą być dziwniejsze…

Później wystosował oficjalny komentarz:

Dobra. Napisałem niby-dowcipny komentarz tylko dla przyjaciół, którzy otagowali mnie na FB. To nie miało być oficjalne oświadczenie, ale zostało wygrzebane i zrobił się news. Gdyby poproszono mnie o publiczny komentarz, brzmiałby mniej więcej tak:

Ogólnie lubię hip hop, ale nie jestem fanem Kanye Westa. Wiem, że Kanye jest szanowany przez niektórych ludzi w biznesie muzycznych, których ja szanuję. Normalnie byłbym zaszczycony, że jeden artysta ceni drugiego (ci, co mnie znają spoza grupy Testament, wiedzą, że jestem otwarty muzycznie i pracuje z muzykami różnych gatunków). Jeśli Kanye naprawdę zna i lubi Testament i nie nosi tej koszulki tylko jako dlatego, że jest modna w pewnych kręgach w Hollywood, to wspaniale, szacunek dla niego.

Jakkolwiek, wątpię, by to było prawdą (i chciałbym się przekonać, że jest inaczej).

Kanye West w koszulce Testament

W 2015 roku metalowy zespół Christian Mistress zarzucił Westowi, że w promocji singla „All Day” wykorzystał ich logo. Wokalista grupy Christine Davis powiedział:

Jesteśmy zaskoczeni i zawiedzeni. Mamy wrażenie, że cała nasza artystyczna wolność została nam odebrana w jednej chwili. On użył tej grafiki w serwisie iTunes i w innych miejscach, w których sami sprzedajemy swoją muzykę. To platformy międzynarodowe, co również jest dla nas ciosem. Jesteśmy trochę zdezorientowani.

Oto jak wyglądają oba logotypy:

Okładki singli Christian Madness i All Day

Również żona Westa, Kim Kardashian, pojawiła się w koszulce Metalliki, a jej siostra Kourtney, Slayera. Kanye West wzbudził natomiast kontrowersje wykonując w 2015 roku na festiwalu w Glastonbury fragment „Bohemian RhapsodyQueen i każąc nazywać się największą żyjącą gwiazdą rocka.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także