Kasabian. Nowy album gotowy

/ 14 lutego, 2017

Kasabian na swoich kontach na portalach społecznościowych zamieścili zdjęcie autorstwa Sergio Pizzorno, gitarzysty i wokalisty grupy, na którym widać notes z wielkim napisem „Album done” (czyli: album gotowy), a także z przekreślonymi, najprawdopodobniej, tytułami piosenek, które znajdą się na nowej płycie.

Encyklopedia TerazRock.pl

Na razie nie wiadomo dokładnie kiedy ukaże się następca „48:13” z 2014 roku.

Sergio Pizzorno w wywiadzie dla „New Musical Express” opowiedział co nieco o procesie twórczym:

Kiedy okazało się, że w maju ubiegłego roku nie uda nam się skończyć albumu, postanowiłem zrobić sobie pierwsze wolne wakacje w życiu. Było wspaniale. Ożeniłem się, pojechałem na urlop i po prostu trochę pożyłem. Kiedy wróciłem we wrześniu, postanowiłem zacząć od nowa. Po raz pierwszy pracowałem nad tym wszystkim na akustycznej gitarze i stworzyłem najpiękniejsze piosenki, a później  zacząłem przy nich majstrować i wznosić je na wyższy poziom. Następnie napisałem jeszcze jedną piosenkę, a dwa tygodnie później jeden z najlepszych utworów w mojej karierze.

Album według słów gitarzysty ma być bardziej rockowy od poprzedniego:

Cóż, zakochałem się ponownie w gitarze. Słuchałem ESG oraz Talking Heads. To po prostu zaczęło żyć swoim życiem. Chciałem nagrać gitarowy album, który będzie istotny, ważny. Zawsze działam odwrotnie. Na ostatnim albumie dużo eksperymentowałem z syntezatorami. Spojrzałem więc na swojego Rickenbackera w kącie studia i pomyślałem: „że to zrobię”.

Jak do tej pory zespół udostępnił fragment utworu „Pressie” pod koniec grudnia zeszłego roku, a podczas specjalnego koncertu na stadionie Leicester City, angielskiej drużyny, która w 2016 roku zdobyła mistrzostwo kraju (muzycy Kasabian jej kibicują), zagrali premierowo kompozycję „Put Your Life On It”, która też prawdopodobnie znajdzie się na szóstej płycie.

Wiemy również, że w tym roku grupa będzie koncertować. Kasabian ogłosili m.in. że w lipcu wystąpią trzy razy we Włoszech, a także w Glasgow i na festiwalach w Reading oraz Leeds. Wcześniej, bo w marcu, zawitają z kolei do Australii. Więcej dat powinniśmy poznać już niebawem.

Zespół Kasabian istnieje od 1997 roku. Debiutancki album wydali jednak dopiero w 2004 roku. Krążek „Kasabian” okazał się wielkim sukcesem,  bowiem pokrył się trzykrotną platyną w samej Wielkiej Brytanii. Na koncie mają 5 studyjnych krążków: „Kasabian”, „Empire”, „West Ryder Pauper Lunatic Asylum”, „Velociraptor!” oraz „48:13”.  

Kasabian: „Stevie”

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także