Lars Ulrich chce, żeby Lady Gaga dołączyła do Metalliki na stałe

/ 14 lutego, 2017

12 lutego 2017 roku Metallica wystąpiła z Lady Gagą w Los Angeles na gali wręczenia Nagród Grammy. Wykonali wspólnie utwór „Moth Into Flame” z albumu „Hardwired… To Self-Destruct”, jednak problemy techniczne nieco pokrzyżowały im szyki.

Metallica i Lady Gaga. Ogromna wpadka organizatorów Grammy!

Przed występem perkusista Metalliki, Lars Ulrich, w rozmowie z „Access Hollywood” podzielił się swoimi wrażeniami z próby:

Po naszej próbie wczoraj podszedł do mnie menadżer i powiedział: „To może być najcięższa piosenka, jaka kiedykolwiek została wykonana na Grammy”. Cięższa nawet od czterech z pięciu poprzednich występów Metalliki. (…) A teraz mamy nową wokalistkę – chociaż lepiej powiedzieć nową współwokalistkę – rozmawialiśmy o tym, żeby uczynić ją stałym członkiem Metalliki i od tej pory działać jako zespół pięcioosobowy. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Lars Ulrich zachwalał też występ Lady Gagi podczas finału Superbowl:

Zniszczyła wszystkich. To było niewiarygodne. Myślę, że w tych czasach, kiedy w kraju wszyscy są podzieleni, jedyna rzecz, co do której każdy się zgodzi to fakt, że tydzień temu trafiła w punkt, zrobiła to lepiej niż ktokolwiek. Było niesamowicie.

Pozytywnie o współpracy z Lady Gagą wypowiadał się także gitarzysta Metalliki, Kirk Hammett, oraz basista, Robert Trujillo. Pierwszy z nich powiedział:

Wiesz, że Grammy lubią duety, kiedy więc zasugerowano Lady Gagę, pomyśleliśmy sobie: „Interesujące”. Ale kiedy wczoraj spotkaliśmy się, żeby pracować nad utworem, okazało się, że wyszło naprawdę, naprawdę dobrze. Była bardzo otwarta i chętna pracować z różnymi aranżacjami, żeby zobaczyć, co wypadnie najlepiej.

Robert Trujillo przyznał natomiast, że artystka ma w sobie pazur i dobre nastawienie, co jest ważne, jak dla takiego zespołu, co Metallica.

Kontrowersyjne duety Metalliki

Występ Metalliki z Lady Gagą to nie pierwszy duet, który wzbudził takie kontrowersje. Grupa w 1997 roku nagrała piosenkę „The Memory Remains” z płyty „Reload”, w której zaśpiewała brytyjska piosenkarka Marianne Faithfull. W 2009 roku podczas koncertu z okazji 25-lecia Rock And Roll Hall Of Fame do Metalliki dołączyli Lou Reed, Ozzy Osbourne i Ray Davies z The Kinks. To właśnie Lou Reed stał się bohaterem najbardziej kontrowersyjnego duetu w dziejach metalu, kiedy w 2011 roku Metallica wydała nagrany z nim album „Lulu”. Płyta spotkała się z bardzo krytycznym odbiorem fanów metalu. Czy podobne reakcje wzbudziłby ewentualny album nagrany z Lady Gagą?

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także