The Dillinger Escape Plan odwołuje trasę po wypadku w Polsce

/ 13 lutego, 2017

Zespół The Dillinger Escape Plan odwołał resztę europejskiej trasy koncertowej, która miała potrwać do 5 marca 2017 roku. Członkowie grupy wciąż przebywają w szpitalu w Zamościu, gdzie przechodzą badania.

Zespół Dillinger Escape Plan miał wypadek w Polsce

Zespół uległ wypadkowi na drodze krajowej nr 1 w niedzielę 12 lutego 2017 roku, około godziny 8.30 w okolicach Radomska. Na stojący na poboczu autokar najechała ciężarówka. Grupa jechała z koncertu w Warszawie na koncert w Krakowie. W wypadku nikt nie zginął, ani nie odniósł poważniejszych obrażeń, jednak 13 osób trafiło do szpitala, w tym żona gitarzysty Bena Weinmana, która znajduje się w ósmym miesiącu ciąży.

Rzecznik The Dillinger Escape Plan powiedział:

Zespół był w drodze do Krakowa, kiedy autokar się zepsuł i musiał zatrzymać się na poboczu. W przyczepkę, w której zespół wiózł sprzęt, wjechała ciężarówka, a następnie uderzyła w autokar. Nikt nie odniósł poważnych obrażeń, ale zespół i ekipa zostali skierowani do Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Zamościu. Pozostałe koncerty w Chorwacji, Niemczech, Szwajcarii, Włoszech, Francji, Hiszpanii i Belgii zostały odwołane.

Gitarzysta Ben Weinman powiedział:

Cały sprzęt uległ zniszczeniu i odnieśliśmy obrażenia. Nie jesteśmy w tej chwili w stanie kontynuować trasy.

Zespół i ekipa pragnie podziękować fanom i prasie z całego świata za wyrazy wsparcia, a polskiej policji i ratownikom medycznym za opanowanie sytuacji. Mamy nadzieję niedługo wrócić do Europy.

The Dillinger Escape Plan, wypadek autokaru pod Radomskiem

The Dillinger Escape Plan był w trasie promującej wydany w 2016 roku album „Dissociation”, który ma być ostatnim w dyskografii grupy. Grupa powstała pod koniec lat 90. i jest jednym z przedstawicieli stylu mathcore. W sobotę, 10 lutego 2017 roku, zespół wystąpił w warszawskiej Stodole.

The Dillinger Escape Plan: „Symptom Of Terminal Illness”

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także