Metallica ogłasza trasę koncertową po Ameryce

/ 13 lutego, 2017

Od 10 maja do 16 sierpnia muzycy z Metalliki zagrają 23 koncerty, które odbędą się w największych miastach Stanów Zjednoczonych i Kanady. Usatysfakcjonowani mogą czuć się fani zespołu w takich miejscowościach jak Baltimore, St. Louis, Houston, Miami, San Diego czy Edmonton. Jako goście specjalni zagrają Avenged Sevenfold i Volbeat.

Metallica. Bilety na koncert w Tauron Arenie

Dzisiejsze ogłoszenie zostało zapowiedziane już kilka dni temu, gdy zespół opublikował na swoim Facebooku krótki filmik z napisem „Monday” [ang. „poniedziałek” – przyp. mg.]. Oczywiście nie poinformowano o co dokładnie chodzi, ale fani byli pewni – o ogłoszenie trasy koncertowej. Na razie chodzi jedynie o Amerykę Północną. Miłośnicy twórczości z Europy wciąż muszą czekać, ale pewne jest, że w najbliższym czasie poznamy szczegóły trasy po Starym Kontynencie, która powinna obejmować około 10-15 koncertów.

Promocja nowej płyty

Zespół promuje obecnie swoje najnowsze wydawnictwo zatytułowane „Hardwired… To Self-Destruct”, które okazało się ogromnym sukcesem marketingowym. Muzycy sprzedali setki tysięcy egzemplarzy swojej płyty i zebrali bardzo dobre recenzje. Może nie jest to album przełomowy, ale bez wątpienia jeden z lepszych w dorobku Metalliki.

Co ciekawe, choć zespół był jednym z gości rozdania nagród Grammy, ostatecznie nie otrzymał żadnej statuetki. W tym roku jury doceniły między innymi zespół Megadeth i Davida Bowiego. Metallica zagrała tylko utwór z nowej płyty w towarzystwie Lady Gagi, co nie do końca spodobało się fanom zespołu. Występ jednak – pomijając problemy techniczne – został oceniony dość pozytywnie. 

Metallica – „Atlas, Rise!”:

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także