Katarzyna Nosowska: To będzie najważniejsza płyta w moim życiu

/ 15 maja, 2018

Pod koniec kwietnia w sieci pojawił się nowy utwór Katarzyny Nosowskiej zatytułowany „Ja pas!”, z którym możecie zapoznać się w dalszej części newsa. Jest to pierwszy zwiastun jej siódmego solowego krążka. Wokalistka była wczoraj natomiast gościem porannego programu „Onet Rano”, w którym opowiedziała – rzecz jasna – o nadchodzącym albumie.

Pol'and'Rock Festival. Kolejni artyści w składzie!

W rozmowie z Jarosławem Kuźniarem liderka zespołu Hey, który kilka miesięcy temu zawiesił działalność na czas nieokreślony, powiedziała:

Piszę teraz teksty na nową płytę. Uważam, że to będzie najważniejsza płyta w moim całym życiu. W całym dorobku. 

Nosowska dodała także, że stawia na jasny i konkretny przekaz:

Przestaję się silić na metafory, porównania, przenośnie. Żadnych takich konstrukcji nie będzie. Gdybym napisała znowu wielopiętrowe dziwadło, byłoby: „Nie, ta to ciągle to samo, co za grafo. Żeby chociaż coś prostszego napisała. A ta tworzy, szyje jak opętana jakaś. Po co to komu, po co to światu”. Właśnie tak jest skonstruowany świat.

Wcześniej natomiast, bo 23 maja, na rynku ukaże się książka wokalistki zatytułowana „A ja żem jej powiedziała”. Będzie to zbiór 50 krótkich, żartobliwych tekstów opatrzonych ilustracjami – papierowy odpowiednik cyklu, dzięki któremu wokalistka podbiła serwis Instagram. Nosowska komentuje w nim w zabawny sposób wiadomości ze świata szeroko pojętego show-biznesu. 

Artystka pod własnym nazwiskiem zadebiutowała w 1996 roku albumem „puk.puk”, choć wypełnionym muzyką autorstwa Piotra Banacha (wówczas lidera Hey), to jednak odmienną od tego, co prezentował na co dzień zespół. W kolejnych latach, równolegle z działalnością w macierzystej kapeli, Katarzyna Nosowska wydała kolejne płyty: „Milena” (1996), „Sushi” (2000), „Uni Sex Blues” (2007) czy „Osiecka” (2008). Jak, na razie, jej solową dyskografię zamyka krążek „8”, który ukazał się siedem lat temu.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także