Maynard James Keenan do kolegów z Toola: Proszę, skończcie nagrywać swoje partie

/ 15 maja, 2018

Niewątpliwie nowy album grupy Tool to jeden z najbardziej oczekiwanych krążków w świecie rocka. Od premiery ostatniej studyjnej płyty minie w tym roku już 12 lat. Wszystko na to wskazuje, że w tym roku ta ciągnąca się telenowela w końcu się skończy.

Machine Head przerwał koncert. Z jakiego powodu?

11 maja w Saint Paul w Minnesocie, tuż przed koncertem, odbył się pierwszy warsztat z udziałem instrumentalistów grupy, czyli Tool Music Clinic. Podczas spotkań z publicznością gitarzysta Adam Jones, basista Justin Chancellor oraz perkusista Danny Carey, opowiedzą wnikliwie o procesie twórczym wewnątrz grupy. Istotnym elementem jest także sesja pytań i odpowiedzi (tzw. Q&A). Nie mogło więc braknąć zagadnień związanych z następcą „​10,000 Days”.

Jak relacjonuje jeden z jego uczestników, zespół potwierdził, że nagrane są już partie perkusji, pozostałe zaś wkrótce zostaną dograne. Ponadto wszystkie teksty i melodie są już gotowe. Warto także wspomnieć, że podczas spotkania, muzycy Toola zdradzili, że na nadchodzącym albumie żaden z utworów nie będzie trwał krócej niż… 10 minut!

Pełną relację z pierwszego specjalnego warsztatu, na którym pojawili się członkowie amerykańskiego zespołu, znajdziecie serwisie Reddit.

Warto także odnotować, że do ciekawego zdarzenia doszło dwa dni później. Podczas koncertu grupy na festiwalu Northern Invasion, w trakcie wykonywania kompozycji „Sober” wokalista Maynard James Keenan powiedział:

Obawiam się, że obrzucicie mnie bananami lub innymi owocami, ponieważ wy, wspaniali ludzie, zaczynacie tracić cholerną cierpliwość. Więc błagam was, Danny, Adam i Justin, proszę, skończcie swoje partie, abym ja mógł dokończyć moją część.

Nie tak dawno, w ramach zapowiedzi wspomnianych warsztatów, grupa udostępniła premierowy trzyipółminutowy instrumentalny fragment, który najprawdopodobniej pochodzi z nowego albumu.  

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także