Kate Bush o nieoczekiwanej popularności „Running Up That Hill”: Świat oszalał!

/ 23 czerwca, 2022

Kate Bush udzieliła wywiadu radiowego (co w jej wypadku jest rzadko spotykane), w którym opowiedziała o popularności utworu „Running Up That Hill”.


Kate Bush, której utwór „Running Up That Hill” stał się prawdziwym objawieniem po premierze czwartego sezonu „Stranger Things”, udzieliła wywiadu radiowego na temat piosenki i swojej miłości do serialu.

Rozmowa z Emmą Barnett z BBC Radio 4, w programie „Woman’s Hour”, jest następstwem wielu wypowiedzi Bush na temat singla z 1985 roku, który wspiął się na pozycję nr 1. w Wielkiej Brytanii i po raz pierwszy trafił do pierwszej dziesiątki w Stanach Zjednoczonych.

Kate Bush powiedziała:

To tak znakomity serial, że przeszło mi przez myśl, że utwór może zwrócić na siebie uwagę. Ale nigdy nie wyobrażałam sobie, że to będzie coś takiego. To takie ekscytujące. A jednocześnie dość szokujące, prawda? Cały świat oszalał! Myślę, że to, co jest naprawdę wspaniałe, to zupełnie nowa publiczność, która w wielu przypadkach nigdy o mnie nie słyszała. Uwielbiam to. Myśl, że ci wszyscy naprawdę młodzi ludzie słyszą tę piosenkę po raz pierwszy i odkrywają ją, to jest… coś bardzo wyjątkowego.

W sierpniowym „Teraz Rocku” znajdzie się wkładka poświęcona Kate Bush.

Fenomen „Stranger Things”

Na 4. sezon popularnego serialu fani czekać musieli prawie trzy lata. Prace nad produkcją storpedowane zostały przez pandemię COVID-19. Twórcy, bracia Duffer, w tym czasie jednak nie próżnowali, przygotowując aż 13 godzin premierowego materiału.

7 z 9 odcinków zadebiutowało niedawno na Netfliksie, bijąc kolejne rekordy popularności. 1 lipca na platformie pojawią się dwa finałowe odcinki najnowszego sezonu „Stranger Things”. Wiadomo już, że przedostatniego – finałowy ma mieć swoją premierę w 2023 roku.

KOMENTARZE

Przeczytaj także